SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Zlatan Ibrahimović nie chce jałmużny. Odrzucił ofertę od Jose Mourinho

Zlatan Ibrahimović nie chce jałmużny. Odrzucił ofertę od Jose Mourinho

28.04.2017, godz. 13:22
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović foto: EAST NEWS

Tydzień temu Zlatan Ibrahimović doznał dramatycznej kontuzji kolana i w 2017 roku zapewne już nie zagra. Po sezonie wygasa jego kontrakt z Manchesterem United i mimo długiej przerwy Jose Mourinho zaoferował mu przedłużenie umowy, ale na to z kolei nie przystał sam Szwed. Przyznał, że nie chce jałmużny w wysokości 13 mln funtów za rok w sytuacji, gdy i tak nie będzie mógł grać.

Zlatan Ibrahimović doznał feralnej kontuzji w poprzedni czwartek w meczu ćwierćfinału Ligi Europy z Anderlechtem Bruksela. W końcówce podstawowego czasu gry tak niefortunnie wylądował, że uszkodził więzadła w kolanie i nie był w stanie kontynuować gry. A dokładniejsze badania wykazały na tyle poważny uraz, że Szweda czeka teraz operacja, rehabilitacja i bardzo długa przerwa w grze.

Jego kontrakt z Manchesterem United wygasa po obecnym sezonie, ale w umowie zawarta była klauzula o możliwości przedłużenia o rok. I trener "Czerwonych Diabłów" Jose Mourinho chciał ją aktywować i zaproponować Zlatanowi pozostanie na Old Trafford. Sęk w tym, że takim rozwiązaniem nie jest zainteresowany sam piłkarz, który nie chce pobierać gigantycznej pensji w sytuacji braku możliwości gry i honorowo odrzucił ofertę trenera.

"Ibra" zarabia w United dużo. Nawet bardzo dużo, bo aż 13 mln funtów rocznie. W Manchesterze jednak są świadomi tego, że Szwed jest zdecydowanie wart tych pieniędzy, bo w całym sezonie  w 46 meczach strzelił łącznie 28 bramek i zanotował 10 asyst. Dlatego też mimo kontuzji chcieliby go zatrzymać na dłużej. Ale wszystko wskazuje na to, że 35-latek więcej w koszulce "Czerwonych Diabłów" nie wystąpi.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: