SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Zlatan Ibrahimović zakończy karierę? Szwed podjął decyzję

Zlatan Ibrahimović zakończy karierę? Szwed podjął decyzję

24.04.2017, godz. 12:30
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović foto: EAST NEWS

Zlatan Ibrahimović po raz pierwszy w karierze ma poważny problem ze zdrowiem. Uszkodził więzadła w kolanie i w piłkę nie pogra przez długie miesiące. Spekulowano, że 35-latek być może zakończy karierę, ale on się tak łatwo nie poddaje. W mediach społecznościowych zapowiedział swój wielki powrót!

Zlatan Ibrahimović odniósł kontuzję w meczu Ligi Europy z Anderlechtem. Po walce o piłkę w powietrzu stanął na wyprostowanej nodze, która po kontakcie z murawą ugięła się w nienaturalny sposób. Szwed przejdzie operację więzadeł krzyżowych, która wykluczy go z gry przynajmniej do stycznia 2018 roku.

Kontrakt Ibrahimovicia z Manchesterem United kończy się po sezonie 2016/2017. Angielski klub już zapowiedział, że nie przedłuży z nim umowy, ale pomoże mu w rehabilitacji. "Ibrakadabra" ma już 35 lat. Wielu piłkarzy w tym wieku decyduje się na zakończenie kariery, ale nie Zlatan.

"Dziękuję za waszą miłość i wsparcie (...) Wrócę jeszcze silniejszy. To ja zdecyduję, kiedy powiem stop, a nie kontuzja. Poddanie się nie wchodzi w grę. Do zobaczenia wkrótce" - napisał Ibrahimović na Instagramie. Po powrocie do pełnej sprawności fizycznej znakomity napastnik planuje zmianę otoczenia. Na koniec kariery chce zagrać w amerykańskiej MLS.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: