SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Zlatan Ibrahimović zakończy karierę?! Wszystko zależy od motywacji

Zlatan Ibrahimović zakończy karierę?! Wszystko zależy od motywacji

22.04.2017, godz. 10:21
Zlatan Ibrahimović i Wayne Rooney
foto: AP

Zlatan Ibrahimović nigdy nie zagra już w piłkę - takie tytuły pojawiły się w europejskich mediach po koszmarnej kontuzji szwedzkiego snajpera. Ibra zerwał więzadła w kolanie, czeka go kilka miesięcy rehabilitacji, a sam zawodnik ma już 35 lat i niektórym fachowcom trudno wyobrazić sobie, że jeszcze wróci do wielkiej dyspozycji. Eksperci nie mają wątpliwości: decydująca będzie psychika.

- Prawda jest jednak taka, że decydującą rolę odegra tutaj nie wiek, ale motywacja. Jeśli determinacji mu nie zabraknie, to ,Ibra wróci do profesjonalnej piłki - stwierdził norweski specjalista od urazów kolanowych, współpracujący między innymi z tamtejszą kadrą skoczków narciarskich, Havard Moksens. Jego zdaniem najtrudniejsza dla 35-latka będzie rehabilitacja. Żmudna, nużąca i trudna. Wymagająca konsekwencji oraz determinacji. A także nie dająca gwarancji powrotu do pełnej sprawności.

W przypadku Ibrahimovicia problem jest tym większy, że jego kontrakt z Manchesterem United wygasa po sezonie. Do tej pory problemu nie było. Szwed strzelał aż miło, ciągnął machinę Jose Mourinho do przodu i wydawał się pewniakiem do gry w kolejnym sezonie. Wydawał. Tyle że kontrakt ma wysoki, wiek bliski emerytalnego, a gwarancji wielkości nie daje już żadnej. I trudno sobie wyobrazić, że na Old Trafford zaproponują mu nową, równie atrakcyjną, umowę. Co znowu może skłonić snajpera, by spotkanie z Anderlechtem było ostatnim w jego długiej karierze.

Chyba że zgłosi się ktoś bogaty i da mu jeszcze jedną szansę. Jakoś tak nam przyszło do głowy. Może AC Milan?

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: