Gol, bramka, piłka nożna

Autor: Eastnews

Prezydent przerwał mecz o Superpuchar, bo wiało NUDĄ

2015-12-01 17:37

Od razu zastrzegamy, że jest to prawdziwa historia, która wydarzyła się w odległej Mauretanii. Oglądając niejeden mecz Ekstraklasy, zapewne wielu kibiców postąpiłoby podobnie. Prezydent tego kraju śledząc spotkanie o Superpuchar, postanowił, że... je przerwie! Powód? Na murawie miało wiać kompletną nudą.

Ta wręcz absurdalna sytuacja miała miejsce w odległej Mauretanii podczas meczu o Superpuchar tego kraju. W spotkaniu pomiędzy FC Tevragh Zeina a ACS Ksar był wynik 1:1, a na tablicy dochodziła 63. minuta.

Wówczas prezydent Mohamed Ould Abdel Aziz, który był obecny na trybunach, przerwał spotkanie rozgrywane w Nawazibu, będące częścią obchodów 55-lecia niepodległości tego afrykańskiego kraju.

Zobacz: Wojciech Szczęsny przyłapany na paleniu papierosów po meczu z Barceloną? Tytoniowe problemy Polaka

Zdaniem dziennikarzy portalu Afrik-Food zawody zostały przerwane, ponieważ na murawie wiało kompletną nudą, więc organizatorzy chcieli ukrucić męki głowie państwa, choć jedna z wersji mówi o napiętym grafiku dnia. Nikt z oficjeli nie prostestował, oburzeni byli tylko fani. Po długim milczeniu piłkarska federacja Mauretanii zabrała głos w tej sprawie.

- Zaprzeczając doniesieniom o interwencji prezydenta, informujemy, że ta decyzja została podjęta z powodów organizacyjnych i zapadła w porozumieniu z trenerami obu klubów i ich władzami - stwierdził szef federacji Ahmed Ould Abderrahmane.

Czytaj: Karim Benzema nie powinien grać w reprezentacji? Tak uważa premier Francji

Oglądajac niektóre mecze naszej Ekstraklasy, kibice poszczególnych drużyn postąbiliby zapewne tak samo. Nie raz, nie dwa niestety poziom naszych rozgrywek nie zachwyca i daleko im do emocji chociażby w angielskiej Premier League.