Sport piłka nożna Puchar Francji: Glik strzelił gola w dogrywce! AS Monaco gra dalej [WIDEO]

Puchar Francji: Glik strzelił gola w dogrywce! AS Monaco gra dalej [WIDEO]

02.02.2017, godz. 07:00
Kamil Glik
Kamil Glik foto: EAST NEWS

W 1/16 finału Pucharu Francji lider Ligue 1 AS Monaco mierzył się na wyjeździe z trzecioligowym FC Chambly i nawet najwięksi pesymiści nie spodziewali się tak trudnej przeprawy ekipy z Księstwa. Ostatecznie drużyna Kamila Glika wymęczyła zwycięstwo po dogrywce 5:4, a jednego z goli zdobył Polak. Zobaczcie to trafienie.

Monaco było oczywiście zdecydowanym faworytem starcia z FC Chambly, a trzecioligowiec mecz z liderem Ligue 1 potraktował jako wielkie święto. Widać to było na trybunach, na których zasiadło naprawdę dużo widzów, ale też na boisku, bo gospodarze momentami grali z bardziej utytułowanym rywalem jak równy z równym.

Ani przed meczem, ani w pierwszych 50 minutach nic nie zapowiadało tego, że Monaco może mieć tak duże problemy. Podopieczni Leonardo Jardima przed przerwą strzelili dwa gole, chwilę po niej dołożyli kolejnego i bardzo pewnie prowadzili 3:0. Wtedy jednak do ataku zerwali sie zawodnicy FC Chambly, którzy nie mając nic do stracenia bez kompleksów ruszyli na przeciwnika. Mozolnie odrabiali straty, a w doliczonym czasie gry doprowadzili do ekstazy swoich fanów, bo wyrównali stan meczu.

Sędzia zarządził więc dogrywkę, w której to jednak Monaco pokazało swoje doświadczenie i siłę. W 96. minucie goście wyszli na prowadzenie, niedługo później wynik na 5:3 podwyższył niezwykle skuteczny w tym sezonie Kamil Glik, a ambitnym zawodnikom FC Chambly nie pomogła nawet bramka w 111. minucie.

Ostatecznie Monaco wygrało mecz 5:4 i awansowało do 1/8 finału Pucharu Francji. Wcześniej promocję do kolejnej rundy uzyskało też Bordeaux Igora Lewczuka. Z kolei Olympique Lyon Macieja Rybusa i FC Nantes Mariusza Stępińskiego odpadły na etapie 1/16 finału.