Reprezentacja Niemiec podczas Pucharu Konfederacji

Autor: East News Reprezentacja Niemiec podczas Pucharu Konfederacji

Puchar Konfederacji 2017: Niemcy i Chile zagrają w półfinałach!

2017-06-25 21:22

Za nami faza grupowa Pucharu Konfederacji 2017, która wyłoniła półfinalistów rozgrywanej w Rosji imprezy. W ostatniej kolejce pierwszej fazy turnieju Niemcy ograli Kamerun 3:1, a Chile zremisowało 1:1 z Australią. To oznacza, że w następnej rundzie zameldowali się mistrzowie świata oraz najlepsza drużyna Ameryki Południowej.

Choć do Rosji selekcjoner Joachim Loew zabrał rezerwowy skład reprezentacji Niemiec, to zespół mistrzów świata i tak był zdecydowanym faworytem zmagań w grupie "B" Pucharu Konfederacji. Nie zmienił tego nawet remis 1:1 z Chile i przed ostatnim starcie fazy grupowej ekipa naszych zachodnich sąsiadów stała na z góry wygranej pozycji, bo mierzyła się z przynajmniej teoretycznie najsłabszą drużyną w grupie - Kamerunem.

Mistrzowie Afryki na inaugurację imprezy przegrali z Chile a później zremisowali z Australią, ale zgodnie zauważali, że w tych spotkaniach zgubiły ich nerwy. I o dziwo przeciwko Niemcom tego stresu w ogóle nie było widać. "Nieposkromione Lwy" grały w swoim stylu, czyli bardzo chaotycznie, ale z dużym sercem, i kilka razy zagroziły nawet bramce Marka-Andre ter Stegena, chociaż gola udało im się strzelić dopiero w drugiej połowie przy stanie 2:0 dla rywali. Bramka ta nic już nie zmieniła, a Niemcy zwyciężyli ostatecznie 3:1 i wygrali zmagania w grupie "B". W półfinale zmierzą się z Meksykiem.

Niemcy - Kamerun 3:1 (0:0)

Bramki: Kerem Demirbay 48, Timo Werner 66, 81 - Vincent Aboubakar 78

Żółte kartki: Martin Plattenhardt - Sebastien Siani

Czerwona kartka: Ernest Mabouka

Niemcy: Ter Stegen – Sule, Rudiger, Ginter – Kimmich, Rudy (74. Henrichs), Can, Demirbay (77. Brandt), Plattenhardt – Draxler (81. Younes) – Werner.

Kamerun: Ondoa – Mabouka, Ngadeu, Teikeu, Fai – Siani, Djoum (58. Ngamaleu), Anguissa – Bassogog (83. Ekambi), Aboubakar, Moukandjo (69. Guihoata)

Chile po dwóch kolejkach fazy grupowej Pucharu Konfederacji miało taki sam dorobek punktowy jak Niemcy, ale musiało się mieć na baczności, bo wciąż mogło odpaść z imprezy. Mecz z Australią długo był w wykonaniu mistrzów Copa America bardzo nerwowy - pod koniec pierwszej połowy stracili gola i choć nawet przy prowadzeniu rywali 1:0 mieli pewny awans do półfinału, to jednak ich defensywa była mocno "elektryczna".

W drugiej połowie sytuacja nieco się uspokoiła i podopieczni Juana Antonio Pizziego zaczęli dochodzić do swoich sytuacji, co w końcu przerodziło się w gola. W 67. minucie bramkę dla Chile zdobył Martin Rodriguez i mimo kilku sytuacji z obu stron wynik nie uległ już zmianie. Najlepszy zespół Ameryki Południowej awansował więc do półfinału, w którym zmierzy się z Portugalią.

Chile - Australia 1:1 (0:1)

Bramki: Martin Rodriguez 67 - James Troisi 42

Żółte kartki: Arturo Vidal, Pablo Hernandez - Massimo Luongo, James Troisi, Tim Cahill, Aziz Behich

Chile: Bravo – Isla, P. Diaz, Jara, Mena – Fuenzalida (46. Rodríguez), Silva, Aranguiz (46. Hernández) – Vargas (82. M. Díaz), Vidal, Sanchez.

Australia: Ryan – McGowan, Sainsbury (72. Wright), Troisi – Irvine, Luongo, Milligan, Behich – Kruse, Cahill (57. Leckie) – Jurić (62. MacLaren)