SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja 22 ataki na Lewandowskiego. Rywale nie oszczędzają naszego kapitana

22 ataki na Lewandowskiego. Rywale nie oszczędzają naszego kapitana

29.03.2017, godz. 02:00
Robert Lewandowski, faul
Robert Lewandowski faulowany podczas meczu Czarnogóra - Polska 1-2 foto:

Rywale w żaden sposób nie mogą sobie poradzić z Robertem Lewandowskim (29 l.), więc coraz częściej uciekają się do nieczystych zagrań. Ze statystyk UEFA wynika, że nasz kapitan jest najczęściej faulowanym piłkarzem eliminacji mistrzostw świata. W walce o finały mundialu w Rosji sędziowie już 22 razy musieli przerywać grę po atakach na "Lewego".

W eliminacjach MŚ Lewandowski zagrał pięć spotkań, spędzając na boisku 450 minut. Średnio co 20 minut rywale przekraczają na nim przepisy. Inne gwiazdy, jak na przykład Cristiano Ronaldo czy Gareth Bale, o wiele rzadziej padają ofiarą ostrych wejść. Na Portugalczyku przepisy przekraczano do tej pory 11 razy, a na Walijczyku 13 razy. Co ciekawe, między nimi sytuuje się Piotr Zieliński, który faulowany był do tej pory w 12 przypadkach.

A wracając do Lewandowskiego. RL9 ma bardzo dobre ubezpieczenie w Niemczech, jest też ubezpieczony przez PZPN jako kadrowicz, choć w tym przypadku kwota oczywiście nie jest tak imponująca. Z naszych ostatnich ustaleń wynika, że w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu (między innymi skręcenia, złamania, zwichnięcia) reprezentant Polski może liczyć na 40 tys. zł odszkodowania. A gdyby w trakcie pobytu na kadrze zawodnik stracił. ząb, to na odbudowę stomatologiczną przewidziano 4 tys. zł. Mamy jednak nadzieję, że Lewandowski z tych ubezpieczeń nigdy nie będzie musiał korzystać.

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: