SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Adam Nawałka: Liczą się trzy punkty i dobra sytuacja w grupie

Adam Nawałka: Liczą się trzy punkty i dobra sytuacja w grupie

26.03.2017, godz. 23:14
Adam Nawałka
Adam Nawałka foto: EAST NEWS

Adam Nawałka po meczu Czarnogóra - Polska mógł być zadowolony z wyniku tej konfrontacji. Biało-czerwoni wygrali bowiem kolejne spotkanie i odskoczyli reszcie stawki na sześć punktów. Tym samym są na najlepszej drodze do rosyjskiego mundialu w przyszłym roku. Co powiedział po końcowym gwizdku selekcjoner?

Adam Nawałka zwrócił uwagę na to, że jego podopieczni zagrali dwie różne połowy. W pierwszej biało-czerwoni spisywali się naprawdę dobrze i Czarnogórcy na niewiele mogli sobie w Podgoricy pozwolić. Po wznowieniu gry było już trochę gorzej. Gospodarze stwarzali sobie kolejne sytuacje, a po jednej z nich doprowadzili do remisu. - Byliśmy dobrze przygotowani mentalnie. Pierwsza połowa wyglądała pod względem organizacyjnym bardzo dobrze. Druga połowa miała swoje fazy, trochę za dużo było chaosu. Wpływ na to miał fakt, że niektórzy zawodnicy sygnalizowali urazy - wyjaśnił selekcjoner naszej drużyny narodowej.

Czarnogóra - Polska: skrót meczu [WIDEO]

Po wygranej 2:1 Robert Lewandowski i spółka znacznie przybliżyli się do awansu na rosyjski mundial. Po pięciu kolejkach Polacy prowadzą w tabeli grupy E z przewagą sześciu punktów nad drugą Czarnogórą. Uwagę na to zwrócił także Nawałka. - Liczą się trzy punkty i to, że mamy bardzo dobrą sytuację w grupie - skwitował w rozmowie pomeczowej na antenie Polsatu.

El. MŚ 2018: Grupa E. Które miejsce ma Polska? [TABELA, WYNIKI, TERMINARZ]

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: