SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Arek, nie płacz! Cała kadra jest z tobą

Arek, nie płacz! Cała kadra jest z tobą

11.10.2016, godz. 07:58
Arkadiusz Milik
foto: Super Express

Arkadiusz Milik (22 l.) ze łzami w oczach opuszczał zgrupowanie reprezentacji Polski, ale jeśli zobaczył filmik, który nagrali dla niego koledzy z kadry, to na pewno poczuł się mocno podbudowany. Robert Lewandowski i spółka przekazali mu mnóstwo słów otuchy.

Milik próbował w niedzielę rozmawiać z dziennikarzem portalu Łączy nas Piłka, ale w pewnym momencie nie wytrzymał i z oczu pociekły mu łzy. Zaraz potem wsiadł do taksówki i pojechał na lotnisko, aby odlecieć do Rzymu. Koledzy z kadry nie zapomnieli jednak o napastniku Napoli i przed kamerą ŁNP przekazali mu wiele ciepłych słów.

- Życzę ci dużo cierpliwości i wytrwałości. I tego, abyś czasem posłuchał starszych kolegów, którzy mają doświadczenie, jeśli chodzi o tego typu urazy. Wierzę w ciebie i wiem, że na sto procent poradzisz sobie z tą trudną sytuacją - mówił Jakub Błaszczykowski, który dwa lata temu również zerwał więzadła i pauzował długie miesiące.

- To nie jest koniec świata - dodał Łukasz Piszczek. - Wiadomo, że teraz nie są to łatwe chwile dla ciebie, ale bądź cierpliwy. Te 4-5 miesięcy zleci i twoja kariera dalej będzie się rozwijała.

Milika wsparł również Robert Lewandowski. - Wrócisz jeszcze silniejszy, jeszcze nieraz pomożesz tej reprezentacji - pocieszał młodszego kolegę napastnik Bayernu.

Zabieg Milika zaczął się wczoraj o godz. 11.50 i trwał 40 minut. - Operacja przebiegła zgodnie z planem. Rehabilitacja piłkarza potrwa od 4 do 6 miesięcy - powiedział mediom doktor Mariani, który zajmował się Polakiem. Nieco większy optymizm wykazał klubowy lekarz Napoli.

- Niewykluczone, że uda się przyspieszyć leczenie Arka, to znaczy skrócić je do 3,5 miesiąca. Wydaje mi się, że w styczniu możemy już zobaczyć Milika truchtającego po boisku - powiedział doktor De Nicola. Nie oznacza to oczywiście, że już na początku 2017 roku reprezentant Polski wróciłby do gry. Chodzi po prostu o kolejny etap rehabilitacji, przyspieszający powrót na boisko.

26 marca 2017 roku Biało-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Czarnogórą. Być może wtedy Milik będzie już zdolny do gry. A jeśli nie, to 10 czerwca zagramy rewanż z Rumunami na Stadionie Narodowym. Ta data wydaje się już niezagrożona, jeśli chodzi o jego powrót.

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: