SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Arkadiusz Milik nie zapomina o swoim pierwszym klubie [ZDJĘCIA]

Arkadiusz Milik nie zapomina o swoim pierwszym klubie [ZDJĘCIA]

31.05.2017, godz. 21:14
Arkadiusz Milik, reprezentacja
Arkadiusz Milik foto: CYFRASPORT

Reprezentant Polski i piłkarz SSC Napoli Arkadiusz Milik odwiedził swój pierwszy klub - Rozwój Katowice. Polak wykorzystał zgrupowanie reprezentacji do wizyty na starych śmieciach. Milik jest świetnym przykładem piłkarza, który pamięta o miejscach i ludziach, którzy pomogli mu dojść tam, gdzie jest dzisiaj.

W wieku sześciu lat młody Arkadiusz Milik rozpoczął treningi w Rozwoju Katowice. Trafił pod skrzydła Sławomira Mogilana, który roztoczył nad swoim podopiecznym parasol ochronny. Mogilan mądrze kierował utaletowanym zawodnikiem, będąc dla niego jak ojcem i mentorem. O swojej wdzięczności dla dyrektora Akademii Piłkarskiej Rozwoju piłkarz mówił w wielu wywiadach. Po 11 latach Milik opuścił stadion przy ul. Zgody i przeniósł się do Górnika Zabrze. Tam zaliczył debiut w ekstraklasie, potem trafił do Bundesligi. Stamtąd do Ajaksu, a ostatnio do Napoli. Tę część historii znają już wszyscy.

Snajper Napoli nie zapomina jednak o swoim pierwszym klubie. Często odwiedza akademię Rozwoju i wspiera ją w różnych inicjatywach. W ostatnich dniach także znalazł czas dla swoich starych znajomych. Odwiedził swojego pierwszego trenera, dziś dyrektora katowickiej akademii. Spotkał się z najmłodszymi piłkarzami, rozdając im autografy i pozując do wspólnych zdjęć.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: