SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Artur Boruc mówi pas. Bramkarz kończy karierę w reprezentacji

Artur Boruc mówi pas. Bramkarz kończy karierę w reprezentacji

01.03.2017, godz. 14:00
Artur Boruc
Artur Boruc zakończył przygodę z kadrą! foto: EAST NEWS

Artur Boruc oficjalnie ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery! Bramkarz poinformował o tym w mediach społecznościowych. W emocjonalnym wpisie podziękował wszystkim kolegom z kadry, a także selekcjonerom, z którymi miał przyjemność pracować w narodowych barwach. Teraz chce się skupić na grze w klubie.

Artur Boruc zakończył przygodę z polską reprezentacją. Debiutował w niej 28 kwietnia 2004 roku. Prowadzona wówczas przez Pawła Janasa drużyna zremisowała w Bydgoszczy z Irlandią 0:0, a Boruc wszedł do bramki w 59. minucie. Od tego czasu był mocnym punktem kadry, czy to jako podstawowy bramkarz, czy rezerwowy. W ostatnich miesiącach i podczas Euro 2016 Adam Nawałka zawsze mógł liczyć na jego profesjonalizm i doświadczenie. Choć bronili Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański, Boruc na nikogo się nie obrażał. Robił swoje, służył radą młodszym kolegom i budował dobrą atmosferę w szatni.

Przeczytajcie emocjonalne pożegnanie Boruca z reprezentacją. Z orzełkiem na piersi rozegrał 64 mecze. Dostępu do naszej bramki bronił przede wszystkim na dwóch dużych turniejach: mistrzostwach świata 2006 i mistrzostwach Europy 2008. Na Euro 2016 był częścią drużyny, ale nie zagrał nawet minuty. Panie Arturze, DZIĘKUJEMY!

Chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych, ze podjąłem decyzje, która nosiłem w sobie od pewnego czasu. Ze względu na zdrowie i już "podeszły" wiek oraz konkurencje, która pozwala spać spokojnie. Ze względu na spokój ducha mojego i mojej rodziny, kończę piękna przygodę z Reprezentacja Polski w piłce nożnej. Dziękuje wszystkim szkoleniowcom z trenerem Adamem Nawalka na czele. Dziękuje kolegom piłkarzom i wszystkim sztabom szkoleniowym, z którymi miałem przyjemność współpracować. Dziękuje przyjaciołom, którzy byli ze mną na dobre i na złe. Dziękuje wszystkim, zarówno tym, którzy trzymali za mnie kciuki, jak i tym niechętnym, którzy napędzali mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Dziękuje wszystkim za te kilkanaście lat wspólnych wzlotów i upadków. Mnóstwo emocji przed nami i już teraz w innej roli będę trzymał kciuki za Biało-Czerwonych jeszcze mocniej. Chciałbym skupić się teraz na swoim zdrowiu i pomocy kolegom z AFCB w wywalczeniu celów na ten sezon w Premiership. Dziękuje za wszystko! Artur Boruc

A post shared by Artur Boruc (@arturboruc) on Mar 1, 2017 at 2:07am PST

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: