SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Bartosz Kapustka chce grać dla młodszej kadry. Odniósł się do słów Lewandowskiego

Bartosz Kapustka chce grać dla młodszej kadry. Odniósł się do słów Lewandowskiego

24.03.2017, godz. 08:35
BARTOSZ KAPUSTKA.
foto: Super Express

Młodzieżowa reprezentacja Polski uległa w czwartek włoskiej kadrze 1:2, notując bardzo przeciętny występ. Podopieczni Marcina Dorny przygotowują się do czerwcowych mistrzostw Europy do lat 21, które odbędą się w Polsce. Od tygodni trwa dyskusja, kto powinien zasilić reprezentację U-21. Głos w tej sprawie zabrali już Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski. Do słów kapitana seniorskiej kadry odniósł się Bartosz Kapustka, który szykuje się na czerwcowe Euro.

 

Młody piłkarz Leicesteru wrócił na stare śmieci i w czwartek zagrał w barwach reprezentacji do lat 21 na stadionie Cracovii. Polacy ulegli Włochom, a różnicę klas było widać szczególnie w drugiej połowie, kiedy Italia dyktowała warunki gry.

- To był mój pierwszy oficjalny mecz w reprezentacji do lat 21. Na pewno jest tutaj wielu utalentowanych piłkarzy i wiele jakości w zespole. Potrafimy grać w piłkę i udowodnimy to w kolejnych meczach – zapewniał po meczu Bartosz Kapustka.

Zawodnik, który zaliczył już 14 występów w reprezentacji A, zgłosił gotowość do gry dla młodszej kadry. Wyznał, że w tym sezonie brakuje mu możliwości rozgrywania oficjalnych meczów i chce pomóc biało-czerwonych podczas mistrzostw w czerwcu. O słowach Roberta Lewandowskiego, który uznał, że ten nie powinien tego robić, nie chciał mówić zbyt wiele.

- Jestem ostatnią osobą, która powinna to komentować. Czas pokaże. Jeśli będzie okazja, to chcę wziąć udział w mistrzostwach. Brakuje mi w tym sezonie meczów, więc jeśli tylko będę zdolny do gry i trener będzie widział mnie w składzie, to jestem do jego dyspozycji – powiedział pomocnik „Lisów”.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: