SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Chiny zaproponowały Polsce dwa miliony za... sparing. Oferta odrzucona!

Chiny zaproponowały Polsce dwa miliony za... sparing. Oferta odrzucona!

23.02.2017, godz. 11:24
Reprezentacja Polski
foto: Super Express

Polska mogła zagrać towarzyski mecz z Chinami! Do PZPN wpłynęła bowiem propozycja takiego sparingu, a w zamian za wylot do Azji nasza federacja otrzymałaby dwa miliony euro. Ofertę jednak odrzucono. Sekretarz generalny związku Maciej Sawicki w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznał, że obecnie najważniejsze jest przygotowanie reprezentacji do mundialu, a nie zarobek.

Piłkarski rynek w Chinach rozwija się bardzo prężnie. Tamtejsza liga ściąga coraz lepszy piłkarzy i trenerów, kluby zakładają szkółki do szkolenia dzieci oraz młodzieży i podpisują umowy z czołowymi zespołami z Europy. W ostatnich latach w futbol inwestuje się tam bardzo duże pieniądze, a chińska federacja stara się też organizować swojej reprezentacji mecze z możliwie jak najlepszymi drużynami świata. Nie tak dawno temu mierzyła się ona z Islandią i Chorwacją, a kolejna na tej liście miała być Polska. Miedzy innymi dlatego, że w Azji wielką popularnością cieszy się Robert Lewandowski.

Do PZPN wpłynęła nawet oferta rozegrania towarzyskiego spotkania z kadrą Państwa Środka. W zamian za wylot do Azji związek mógłby zainkasować spore pieniądze - pierwsza propozycja opiewała na milion euro, ale mogła zostać podniesiona nawet do dwóch. Mimo to Adam Nawałka i jego sztab szkoleniowy nie są zainteresowani takim rozwiązaniem, a co za tym idzie oferta została odrzucona. Wszystko ze względu na dobro naszej drużyny narodowej i zapewnienie jak najlepszych warunków przygotowań do mundialu w Rosji, na który - miejmy nadzieję - biało-czerwoni się zakwalifikują.

- Żaden mecz nie jest dla nas motywacją finansową. Słuchamy potrzeb trenera i piłkarzy. Nadrzędny dla nas jest komfort pracy reprezentacji - powiedział sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki i tym samym zamknął dyskusję na temat ewentualnego sparingu Polski z Chinami.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: