SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja El. MŚ 2018: Arkadiusz Milik kontuzjowany! Kilka miesięcy przerwy

El. MŚ 2018: Arkadiusz Milik kontuzjowany! Kilka miesięcy przerwy

09.10.2016, godz. 15:05
Arkadiusz Milik, reprezentacja
Arkadiusz Milik foto: Super Express

Arkadiusz Milik w sobotę podczas spotkania biało-czerwonych z Danią doznał poważnej kontuzji. Jest ona na tyle poważna, że snajper będzie musiał przejść operację, po której czeka go aż kilka miesięcy przerwy! To spory cios dla naszego napastnika, który rewelacyjnie rozpoczął sezon w nowym klubie.

Arkadiusz Milik z nadzieją czekał na mecz Polska - Dania. Snajper wiedział, że był w wyśmienitej formie i miał szansę pokazać ludziom, którzy wyśmiewali go za słabsze występy w drużynie narodowej, że robili to niesłusznie. Pech chciał, że w czterdziestej minucie starł się ostro z Jannikiem Vestegaardem. Chwilę później bardzo nieszczęśliwie upadł na murawę. Na twarzy napastnika od razu pojawił się grymas bólu i choć dograł do końca pierwszą połowę, to tuż po przerwie w jego miejsce na placu gry pojawił się Karol Linetty.

Niedługo po końcowym gwizdku sędziego na PGE Narodowym Milik udał się na specjalistyczne badania. O ich wyniku poinformował na Twitterze rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. "Arek Milik przeszedł badania kontuzjowanego kolana. Wykazały uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego. Zawodnik wraca jutro do klubu. Czeka go najprawdopodobniej zabieg operacyjny, po którym przerwa trwa kilka miesięcy" - napisał. Oznacza to, że w najbliższym spotkaniu eliminacji mistrzostw świata 2018, które reprezentacja Polski rozegra w Warszawie z Armenią, Milika zastąpi najprawdopodobniej ktoś z dwójki Łukasz Teodorczyk-Kamil Wilczek.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: