SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja El. MŚ 2018: Czarnogóra - Polska. Na tym stadionie zagrają biało-czerwoni! [ZDJĘCIA]

El. MŚ 2018: Czarnogóra - Polska. Na tym stadionie zagrają biało-czerwoni! [ZDJĘCIA]

23.03.2017, godz. 13:10
Stadion Pod Goricom
foto: CYFRA SPORT

W niedzielę 26 marca w Podgoricy odbędzie się mecz eliminacji MŚ 2018 w Rosji Czarnogóra - Polska. Areną zmagań będzie stadion Pod Goricom, który biało-czerwoni znają z rywalizacji z Czarnogórcami kilka lat temu. Ilu kibiców może wejść na trybuny? Kiedy obiekt został zbudowany? Jaki był rekord frekwencji i kto rozgrywa na nim swoje mecze? Dowiedzcie się czytając nasz krótki przewodnik!

Mecz Czarnogóra - Polska już w najbliższą niedzielę 26 marca o godz. 20:45. Spotkanie odbędzie się na stadionie Pod Goricom, który od dziesięciu lat jest narodowym obiektem reprezentacji naszych najbliższych rywali. Biało-czerwoni znają go z poprzednich starć z Czarnogórcami w eliminacjach do mistrzostw świata 2014 w Brazylii. Wtedy na wyjeździe padł remis 2:2.

Stadion wybudowano w 1945 roku. Trybuny mogą pomieścić maksymalnie niewiele ponad 15 tysięcy kibiców, ale podczas oficjalnych meczów międzypaństwowych z powodów bezpieczeństwa pojemność wynosi ok 11,5 - 12 tysięcy miejsc. Rekord frekwencji na tym obiekcie padł w 1975 roku podczas meczu Hajduk Split - FK Budocnost Podgorica. Wówczas zjawiło się na nim 20 tysięcy widzów!

Na co dzień na tym obiekcie występuje właśnie ekipa Budocnostu. Pod Goricom to jednak nie tylko największy, ale też jedyny w Czarnogórze stadion spełniający wymogi UEFA i FIFA. Właśnie dlatego wszystkie drużyny z tego kraju grające w europejskich pucharach występują właśnie na nim.

Choć pod względem wielkości i pojemności obiekt nie jest specjalnie imponujący, to często panuje tu bardzo gorąca atmosfera. Szczególnie podczas meczów reprezentacji. Miejscowi fani nie tylko głośno dopingują, ale chętnie odpalają też środki pirotechniczne. Najgorzej mają tam bramkarze - kilka lat temu z pola karnego uciekać musiał polski golkiper Przemysław Tytoń, w którego fani Czarnogóry rzucali petardami, natomiast podczas innego spotkania racą dostał reprezentant Rosji Igor Akinfiejew.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: