SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja El. MŚ 2018: Polska chce wygrać z Czarnogórą po raz pierwszy w historii! [ZDJĘCIA]

El. MŚ 2018: Polska chce wygrać z Czarnogórą po raz pierwszy w historii! [ZDJĘCIA]

25.03.2017, godz. 09:24
Wygrajcie z nimi po raz pierwszy
Arkadiusz Milik foto: Tomasz Radzik/Super Express

To będzie kluczowy mecz Polaków w eliminacjach do MŚ 2018. Jeśli w niedzielę w Podgoricy pierwszy raz w historii pokonają Czarnogórę, drzwi do mundialu staną przed nimi otworem.

Z Czarnogórą graliśmy do tej pory dwa razy i padły dwa remisy. Zwycięstwo powiększy przewagę nad rywalami w grupie E do sześciu punktów i da duży komfort przed kolejnymi meczami.

- Nie lekceważymy Czarnogórców - zarzeka się napastnik Arkadiusz Milik (23 l.), który nie obawia się fanatycznych kibiców. - Czarnogórcy oczywiście są groźni szczególnie u siebie, wiele zespołów straciło tam punkty. Jedziemy tam jednak grać w piłkę i zdobyć trzy punkty, a nie patrzeć na trybuny czy fanów.

Szansa na zwycięstwo jest duża. Tym bardziej że w ostatniej chwili z powodu kontuzji łydki ze składu wypadł gwiazdor - Stevan Jovetić. To najlepszy strzelec w historii reprezentacji Czarnogóry (19 goli). Wcześniej urazy wyeliminowały Bakicia, Basę i Tomasevicia.

- Nie skupiamy się na przeciwniku i personaliach. Dla nas nie ma większego znaczenia, kto zagra, a kto nie, musimy być przygotowani w stu procentach - podkreśla Milik, który wrócił do reprezentacji po ciężkiej kontuzji (zerwane więzadła w kolanie).

Niedzielny mecz będzie szczególny dla Kuby Błaszczykowskiego (32 l.), który zagra w reprezentacji po raz 90. Tylko sześciu zawodników w historii drużyny narodowej wystąpiło w niej więcej razy od niego (najlepszy jest wciąż Michał Żewłakow - 102 występy).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: