SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja El. MŚ 2018: Polska - Rumunia. W tych strojach zagrają biało-czerwoni

El. MŚ 2018: Polska - Rumunia. W tych strojach zagrają biało-czerwoni

31.05.2017, godz. 10:55
Robert Lewandowski, Rumunia - Polska
foto: EAST NEWS

Już w sobotę 10 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się mecz Polska - Rumunia w eliminacjach mistrzostw świata 2018 w Rosji. Dla zespołu Adama Nawałki będzie to kolejny ważny krok do mundialu w Rosji, a kibice wiedzą już, w jakich strojach zagrają biało-czerwoni. Zdradził to rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

W środę 31 maja rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczem el. MŚ 2018 z Rumunią. Na początek przyjadą tylko ci zawodnicy, którzy nie mogli ostatnio liczyć na regularną grę w klubach - m.in. Grzegorz Krychowiak czy Arkadiusz Milik - a reszta kadrowiczów dołączy do nich w następnych dniach. W najbliższy poniedziałek biało-czerwoni powinni być już w pełnym składzie i wtedy też na dobre rozpoczną przygotowania do eliminacyjnego starcia.

Sporą niewiadomą pozostaje skład, na jaki zdecyduje się Adam Nawałka. Przeciwko Rumunii na pewno nie wystąpi Kamil Glik, który pauzuje za kartki, dlatego też zagadką jest drugi ze stoperów, którego selekcjoner wstawi do składu obok Michała Pazdana. Kibiców może też zastanawiać, czy do podstawowej "jedenastki" wróci Arkadiusz Milik i czy biało-czerwoni znów będą grać systemem 4-4-2, który świetnie sprawdził się w poprzednich eliminacjach i na Euro 2016.

Jednak jedna tajemnica została już rozwikłana. A konkretnie chodzi o... stroje, w jakich zagrają obie reprezentacje. Bo w tej materii wszystko już wiadomo, a zdradził to rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. Zarówno Polacy jak i Rumuni wystąpią w swoich domowych kompletach - gospodarze w biało-czerwonych, a goście w żółtych.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: