SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja El. MŚ 2018: Problemy kadrowe Rumunii przed meczem z Polską

El. MŚ 2018: Problemy kadrowe Rumunii przed meczem z Polską

09.06.2017, godz. 10:40
Rumunia - Polska
Rumunia - Polska foto: CYFRA SPORT

Reprezentacja Polski zagra z Rumunią w sobotę na PGE Narodowym w ramach eliminacji MŚ 2018. Biało-czerwoni przystąpią do tego spotkania w najsilniejszym składzie, z jednym wyjątkiem. Nasi rywale również mogą liczyć na swoje gwiazdy, ale muszą odpowiednio zastąpić trzech piłkarzy. Chodzi o napastnika i dwóch obrońców, którzy odnieśli kontuzje i nie zagrają w Warszawie.

Rumuńska federacja poinformowała, że z Polską na pewno nie zagra napastnik Denis Alibec. Przyjechał na zgrupowanie reprezentacji, próbował wyleczyć uraz pachwiny (z tą samą kontuzją zmagał się niedawno Jakub Błaszczykowski), lecz przegrał wyścig z czasem. - - Jest mi przykro, że nie pomogę drużynie w tak ważnym meczu. Mam nadzieję, że jak najszybciej wrócę do gry - mówił Alibec. W kadrze zagrał siedem meczów. W ostatnim spotkaniu eliminacyjnym z Danią wszedł z ławki rezerwowych.

Na PGE Narodowym z Polską nie zagra także dwójka obrońców: Dragos Grigore i Cosmin Moti. Obaj opuścili już zgrupowanie. Ich absencja może być problematyczna dla trenera, który ostatnio zmienił taktykę i gra piątką defensorów. Czy biało-czerwoni wykorzystają braki w obronie rywala? Adam Nawałka może wystawić najsilniejsze skład. Zabraknie jedynie Kamila Glika, który pauzuje za kartki. Na środku polskiej obrony prawdopodobnie zastąpi go Thiago Cionek.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: