SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja El. MŚ 2018: Polska - Rumunia. Taki SKŁAD wystawi Adam Nawałka?

El. MŚ 2018: Polska - Rumunia. Taki SKŁAD wystawi Adam Nawałka?

09.06.2017, godz. 21:06
Rumunia - Polska 0:3
foto: Andrzej Lange/Super Express

Mecz Polska - Rumunia już w sobotę 10 czerwca na PGE Narodowym. Biało-czerwoni powalczą o kolejny komplet punktów w eliminacjach do mistrzostw świata 2018. Zwycięstwo praktycznie zapewni naszym piłkarzom awans na mundial w Rosji. Jakim składem reprezentacja Polski zagra z Rumunią? Nie powinno być większych niespodzianek, ale Adam Nawałka z przymusu musi dokonać jednej ważnej zmiany.

Skład Polaków na mecz z Rumunią powinien wyglądać następująco. W bramce pewne miejsce ma Łukasz Fabiański, mimo dobrej dyspozycji Wojciecha Szczęsnego. Adam Nawałka będzie musiał dokonać ważnej zmiany w obronie. W akcji zapewne zobaczymy Michała Pazdana, Łukasza Piszczka i Artura Jędrzejczyka. Na PGE Narodowym nie zagra Kamil Glik. Jest zawieszony za kartki. Lidera naszej defensywy ma zastąpić Thiago Cionek. Polska obrona będzie musiała uważać przede wszystkim na kontrataki rywali, bo to my będziemy kontrolować grę.

Drugą linią biało-czerwonych ma rządzić trójka zawodników: Grzegorz Krychowiak (z Czarnogórą był kontuzjowany, zastąpił go Karol Linetty), Krzysztof Mączyński oraz Piotr Zieliński, który będzie operował bliżej bramki przeciwnika, za napastnikiem. Na szpicy wystąpi oczywiście nasz kapitan - Robert Lewandowski. Najlepszy strzelec kadry Adama Nawałki będzie polował na dośrodkowania skrzydłowych. Na bokach boiska Rumunów będą próbowali zaskoczyć Kamil Grosicki z Jakubem Błaszczykowskim. "Błaszczu" zdążył wyleczyć kontuzję przywodziciela, której nabawił się w ostatniej kolejce Bundesligi.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Rumunią:

Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Thiago Cionek, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki - Piotr Zieliński - Robert Lewandowski.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: