SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja El. MŚ 2018: Reprezentacja Polski wygra grupę E? Tak wyliczyła gra komputerowa

El. MŚ 2018: Reprezentacja Polski wygra grupę E? Tak wyliczyła gra komputerowa

10.11.2016, godz. 18:57
Arkadiusz Milik, reprezentacja Polski, Euro 2016
Arkadiusz Milik po Euro 2016 przejdzie do Juventusu Turyn? foto: EAST NEWS

Reprezentacja Polski musi walczyć o każdy punkt w eliminacjach do mistrzostw świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji. Pokazał to choćby mecz z Armenią, w którym do ostatniej akcji utrzymywał się remis 1:1 i dopiero gol Roberta Lewandowskiego dał zwycięstwo biało-czerwonym. Gdyby jednak o rzeczywistości decydowały protokoły gier komputerowych, to o udział w najbliższym mundialu podopieczni Adama Nawałki nie musieliby się martwić.

Ciekawą symulację z użyciem gry Football Manager 2017 przeprowadzili dziennikarze z duńskiego "Ekstrabladet". Na łamach gazety napisano: "Wyniki nadchodzących meczów przewidziane przez komputer opierający swoją wiedzę na informacjach pochodzących od 650 tysięcy osób związanych z piłką nożną są dla nas bardzo optymistycznie, lecz rywalizacja w grupie zakończy się dla nas porażką".

Według algorytmu Dania pokonałaby między innymi Polskę u siebie. Co więcej, zrobiłaby to przekonująco, bo aż 4:1 w Kopenhadze. Mimo takiego wyniku zespół ze Skandynawii nie poleciałby na czempionat do Rosji. Komputer na zwycięzcę grupy E eliminacji wytypował Polskę, która miałaby zdobyć aż 22 punkty (obecnie podopieczni Adama Nawałki mają na koncie 7 "oczek" po trzech meczach). Drugie miejsce w tabeli zajęłaby Rumunia z dorobkiem trzech punktów mniej od biało-czerwonych.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: