SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Euro 2016: Kadra na krioterapii w minus 180 stopni! Oby nie odmrozili sobie... [ZDJĘCIE]

Euro 2016: Kadra na krioterapii w minus 180 stopni! Oby nie odmrozili sobie... [ZDJĘCIE]

26.05.2016, godz. 07:15
Kamil Grosicki i inni kadrowicze regenerują się po treningu
foto: Instagram

Reprezentacja Polski wkroczyła już w ostateczną fazę przygotowań do Euro 2016. Kadrowicze na zgrupowaniu w Arłamowie ciężko trenują, ale po zajęciach przychodzi czas na odpoczynek i regenerację. Kamil Grosicki pochwalił się zdjęciem, na którym reprezentanci poddają się zabiegowi krioterapii w temperaturze... minus 180 stopni Celsjusza!

Krioterapia to nieodłączny element regeneracji u piłkarzy, szczególnie podczas zgrupowań, gdzie ma miejsce szczególne natężenie wysiłku fizycznego, a co za tym idzie także zmęczenie organizmu. Takie zabiegi w znacznym stopniu pomagają w utrzymaniu formy podczas kolejnych dni zajęć i treningów. Nie inaczej jest w przypadku reprezentacji Polski, która od kilku dni ćwiczy w Arłamowie.

Po wieczornym środowym treningu zmęczeni piłkarze poddali się zabiegowi krioterapii w temperaturze... minus 180 stopni Celsjusza! Mimo przeszywającego zimna kadrowiczom dopisywały humory, co widać na zdjęciu wrzuconym do sieci przez Kamila Grosickiego. Jeśli biało-czerwoni z uśmiechem potrafią wytrzymać takie wyzwanie, jak kilka minut w tej niskiej temperaturze, to piłkarska rywalizacja z Niemcami czy Ukrainą podczas Euro 2016 także nie powinna ich przerazić.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: