SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Euro 2016: Poznaliśmy OFICJALNE stroje reprezentacji Polski! [ZDJĘCIA]

Euro 2016: Poznaliśmy OFICJALNE stroje reprezentacji Polski! [ZDJĘCIA]

17.03.2016, godz. 18:21
Stroje reprezentacji Polski na Euro 2016
Koszulka domowa foto:

Wiemy już, jak prezentują się oficjalne stroje reprezentacji Polski na Euro 2016. Od kilku dni w Internecie pojawiały się różne przecieki. Teraz firma Nike już oficjalnie zaprezentowała koszulki, w jakich "biało-czerwoni" będą walczyć na boiskach we Francji. "Nie patrzymy za siebie, bo nasza historia jest przed nami" - takim hasłem nowe trykoty reklamowali w sieci Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Kamil Glik!

Nowe stroje reprezentacji Polski to powrót do klasyki. Nie będziemy już więc oglądać ani poziomego, ani pionowego pasa na koszulkach, jak to miało miejsce w przypadku dwóch ostatnich projektów. Koszulki będą białe, a spodenki i getry czerwone.

Adam Nawałka zaskoczył powołaniami na mecze z Serbią i Finlandią. Wracają Salamon i Wszołek!

Ponadto na strojach pojawi się... podwójny orzeł. Po wielu sporach i awanturach dotyczących obecności loga PZPN na trykotach nie było wątpliwości, że na piersi musi widnieć godło polskie. Nowością będą jednak szare skrzydła orła widoczne zarówno z przodu, jak i z tyłu koszulki.

- Wiemy, jak ważny dla Polski jest Orzeł Biały oraz jej historia i dziedzictwo. Dopilnowaliśmy, by godło narodowe wyróżniało się po lewej stronie koszulki. Dodaliśmy też ten symbol na szortach zestawu. Najciekawszym wyzwaniem było wprowadzenie elementów graficznych ożywiających trykot. Wzór jest nawiązaniem do skrzydeł orła. To interesujący element, przemawiający do młodego ducha drużyny. Chcieliśmy też podkreślić ofensywny i nowoczesny styl gry reprezentacji Polski – tłumaczył Scott Munson, wiceprezydent Nike Football Apparel w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Debiut nowych strojów będzie miał miejsce już podczas najbliższego towarzyskiego meczu reprezentacji z Serbią 23 marca.

W mediach społecznościowych nowe trykoty zaprezentowali także piłkarze "biało-czerwonych" - Robert Lewandowski, Kamil Glik, Arkadiusz Milik czy Jakub Błaszczykowski. Podobają się wam? Głosujcie w naszej sondzie!

Nie patrzymy za siebie, bo nasza historia jest przed nami. Wszystko jest do zdobycia w nowej koszulce reprezentacji.#SparkBrilliance

Opublikowany przez Robert Lewandowski na 17 marca 2016

Nowe koszulki zaprezentowane. Jak się podobają? #EURO2016 [Redakcja]

Opublikowany przez Kuba Błaszczykowski na 17 marca 2016
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: