SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Euro U-21: Scenariusze awansu do półfinału. Co musi zrobić Polska, żeby grać dalej?

Euro U-21: Scenariusze awansu do półfinału. Co musi zrobić Polska, żeby grać dalej?

22.06.2017, godz. 11:09
Reprezentacja Polski na Euro U-21
Reprezentacja Polski na Euro U-21 foto: CYFRA SPORT

W drugim meczu Euro U-21 reprezentacja Polski szczęśliwie zremisowała ze Szwecją 2:2, dzięki czemu wciąż zachowuje matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej. Co musi się stać, aby biało-czerwoni zajęli pierwsze miejsce w grupie A? Kluczowe będzie trzecie spotkanie z reprezentacją Anglii. Podopieczni Marcina Dorny będą musieli także liczyć na korzystny rezultat drugiego meczu.

Sytuacja Polski w grupie A nie jest godna pozazdroszczenia. Po dwóch meczach nasza drużyna ma na swoim koncie zaledwie jeden punkcik, przez co jest ostatnia. Ma też najgorszy bilans bramkowy (-1). Sytuacja wygląda na beznadziejną i choć faktycznie biało-czerwoni nie mają większych szans na awans do półfinału, to nie mogą składać broni. Matematyka i układ tabeli wciąż bronią młodzieżową reprezentację Polski. Są jeszcze szanse na awans naszej drużyny!

GRUPA A

Zespół Mecze Zwycięstwa Remisy Porażki Bramki zdobyte Bramki stracone Bilans bramek Punkty
1. Anglia 2 1 1 0 2 1 +1 4
2. Słowacja 2 1 0 1 3 3 0 3
3. Szwecja 2 0 2 0 2 2 0 2
4. Polska 2 0 1 1 3 4 -1 1


Co musi się stać, aby reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w grupie A i znalazła się w gronie czterech najlepszych drużyn turnieju?
Przede wszystkim, w ostatnim meczu grupowym musi pokonać Anglię różnicą przynajmniej dwóch bramek. Jeśli to się uda, biało-czerwoni będą musieli liczyć także na korzystny rezultat w spotkaniu Szwedów ze Słowakami, w którym musi paść remis. Biało-czerwonych premiuje także jednobramkowy triumf z Anglią, ale tylko przy wysokim wyniku tak, żeby w mini-tabelce (Polska, Anglia, Słowacja) nasi mieli więcej strzelonych goli niż Słowacy (obecnie Pol: 1-2, Slv: 3-3).

Spotkanie Polska - Anglia na Euro U-21 już w czwartek o godz. 20:45. Sport.se.pl zaprasza na relację LIVE z tego wydarzenia!

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: