SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Euro U-21: Marcin Dorna powinien odejść z reprezentacji? Sam nie podjął jeszcze decyzji

Euro U-21: Marcin Dorna powinien odejść z reprezentacji? Sam nie podjął jeszcze decyzji

23.06.2017, godz. 08:05
Marcin Dorna winny blamażu Polaków na Euro U-21?
Marcin Dorna winny blamażu Polaków na Euro U-21? foto: CYFRA SPORT

Marcin Dorna nie spisał się w roli selekcjonera reprezentacji Polski U-21. Kibice liczyli na medal, a tymczasem biało-czerwoni nie wyszli nawet z grupy, zajmując w niej ostatnie miejsce. Za słabe występy naszych kadrowiczów wiele osób wini trenera. Dorna przyznał po ostatnim meczu z Anglikami, że jego drużyna spisała się fatalnie, ale nie chciał decydować o swojej przyszłości. Powinien odejść z reprezentacji?

Marcin Dorna nie chciał podejmować żadnych decyzji na gorąco, tuż po spotkaniu z Anglią, które jego zdaniem od początku nie układało się Polakom. Po ostatnim meczu docenił klasę rywala i szczerze skomentował występ naszych piłkarzy. - Zagraliśmy najgorsze spotkanie na tym turnieju. Wiedzieliśmy, że Anglicy będą faworytem, chcieliśmy podjąć walkę, ale niestety nam się nie udało. Było wiele dysproporcji w różnych elementach, ale na gorąco nie ma sensu tego analizować - mówił Dorna na konferencji pomeczowej.

Dziennikarze byli ciekawi, co dalej z jego przyszłością w kadrze U-21. Jego wybory personalne często dziwiły, drużyna grała bez stylu i pomysłu, a na dodatek pierwsze konflikty pojawiły się już po pierwszym spotkaniu i ostrym komentarzu Krystiana Bielika. Piłkarz Arsenalu, który na turnieju nie zagrał ani minuty, otwarcie skrytykował wtedy treningi Dorny. Jego zdaniem były one przeprowadzane na zbyt niskim tempie.

- Jeszcze nie wiem czy dalej będę pracował z tą reprezentacją. Na takie decyzje przyjdzie pora po odpowiedniej analizie. Decyzje podejmą odpowiednie osoby w federacji. Na pewno nie zapadną one na konferencji prasowej zaraz po ostatnim spotkaniu turnieju - komentował Dorna.

Czy powinien honorowo odejść po blamażu na Euro U-21? Wydaje się, że ta drużyna potrzebuje nowego szkoleniowca, ze świeżym podejściem, a przede wszystkim autorytetem, którego Dorna raczej nie miał wśród młodych piłkarzy.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: