SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Euro U-21: Zbigniew Boniek postawił cel przed reprezentacją i... kibicami

Euro U-21: Zbigniew Boniek postawił cel przed reprezentacją i... kibicami

15.06.2017, godz. 07:56
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek foto: CYFRA SPORT

Już w piątek 16 czerwca rozpocznie się Euro U-21, którego Polska jest w tym roku gospodarzem. Biało-czerwoni swoje premierowe spotkanie na imprezie zagrają już pierwszego dnia zmagań. W Lublinie naprzeciwko podopiecznych Marcina Dorny wybiegną reprezentanci Słowacji. Przed oficjalnym rozpoczęciem turnieju, prezes PZPN Zbigniew Boniek postawił cel dla naszych kadrowiczów oraz wszystkich kibiców.

Reprezentacja Polski na Euro U-21 trafiła do piekielnie mocnej grupy. Nasi młodzi piłkarze w pierwszej fazie turnieju zmierzą się z obrońcami tytułu - Szwedami, Anglikami i Słowakami. Ta ostatnia drużyna wydaje się najsłabsza, więc przynajmniej terminarz podopieczni Marcina Dorny mają akceptowalny. Młodzieżowe mistrzostwa Europy to jednak turniej, na którym nie można narzekać na los, tylko skupiać się na zwycięstwie w każdym spotkaniu, począwszy od piątkowej rywalizację ze Słowacją w Lublinie. Kibice nad Wisłą jak zawsze mają spore oczekiwania i wpadka w pierwszym meczu sprowadziłaby na ziemię brutalnie zarówno fanów, jak i zawodników.

SprawdźEuro U-21: Kiedy, z kim i gdzie zagrają Polacy? Terminarz i tabela grupy A

Euro U-21 to sprawdzian nie tylko dla bezpośredniego zaplecza pierwszej reprezentacji, lecz także PZPN. Jeśli UEFA po raz kolejny nie zawiedzie się na Polakach, to bardzo możliwe, że częściej będzie organizowała wielkie imprezy i mecze w naszym kraju. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego Zbigniew Boniek. Prezes PZPN postawił przed startem turnieju dwa cele - dla piłkarzy i kibiców. "Cel przed naszą drużyną U-21? Zaprezentować się jako dobry kolektyw i powalczyć w każdym meczu o zwycięstwo" - napisał "Zibi" na Twitterze. Fani również otrzymali swoje zadanie, kto wie czy nie trudniejsze: "Cel przed Polakami na Euro U-21? Że jesteśmy otwarci, gościnni, serdeczni, przyjacielsko nastawieni do kibiców, po prostu - jesteśmy Polakami".

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: