Sport piłka nożna reprezentacja FIFA zajmie się meczem Rumunia - Polska. Wysoka kara za atak na Lewandowskiego?

FIFA zajmie się meczem Rumunia - Polska. Wysoka kara za atak na Lewandowskiego?

18.11.2016, godz. 19:27
Rumunia - Polska
Rumunia - Polska foto: CYFRA SPORT

FIFA poinformowała, że zajmie się zachowaniem kibiców i organizacją meczu Rumunia - Polska w eliminacjach mistrzostw świata 2018. W Bukareszcie było bardzo niespokojnie, a z trybun na murawę leciały między innymi race i petardy. Nie wiadomo kiedy ogłoszona zostanie decyzja odnośnie ewentualnych kar, ale wydaje się, że rumuńska federacja może za zajścia sporo zapłacić.

Mecz Rumunia - Polska był bardzo ważny w kontekście układu tabeli grupy E. Dzięki przekonującemu zwycięstwu 3:0, biało-czerwoni awansowali na pozycję lidera i są na najlepszej drodze do mistrzostw świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji. Do Bukaresztu wybrała się też rzesza kibiców kadry Adama Nawałki, która bardzo żywiołowo dopingowała swoich pupili. Pod względem ekspresji nasi fani znacznie jednak odbiegali od gospodarzy. Rumuni robili wszystko, żeby wytrącić z równowagi Roberta Lewandowskiego i spółkę. W drugiej połowie w stronę kapitana Polski poleciała nawet petarda, która kompletnie go ogłuszyła. Niektórzy uważali, że spotkanie powinno zostać w ogóle przerwane.

W piątek, tydzień po zdarzeniach z Bukaresztu, FIFA poinformowała o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego związanego z meczem Rumunia - Polska. Z pewnością większe obawy mogą mieć rywale biało-czerwonych. Oprócz wyżej wspomnianej petardy na murawie lądowały także race rzucane z sektorów miejscowych kibiców. Nie wiadomo kiedy międzynarodowa federacja podejmie decyzje odnośnie ewentualnych kar i jak wysokie mogą one być.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora