SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Historia meczów Polska - Rumunia: Mamy TRAGICZNY bilans!

Historia meczów Polska - Rumunia: Mamy TRAGICZNY bilans!

08.11.2016, godz. 18:42
Polska - Rumunia
Polska - Rumunia foto: EAST NEWS

W piątek 11 listopada Polska powalczy w Rumunii o kolejne punkty, które mogą nas przybliżyć do gry na mistrzostwach świata 2018 w Rosji. Biało-czerwoni są faworytami tego meczu, ale szybki rzut oka na historię nieco studzi optymizm. Bilans starć z Rumunią mamy fatalny!

Polska grała z Rumunią 35 razy. I teraz uwaga. Biało-czerwoni wygrali... zaledwie pięć spotkań! Z początku myśleliśmy, że to błąd, ale liczne źródła, jak chociażby portal o historii polskiej piłki nożnej (hppn.pl), potwierdzają tę fatalną statystykę. Rumuni pokonali nas w 14 spotkaniach. 16 z nich zakończyło się podziałem punktów, choć w tym przypadku jest to mało fortunne stwierdzenie. Dlaczego? Aż 32 mecze z 35 pomiędzy Polską a Rumunią były spotkaniami towarzyskimi, czyli bez żadnej stawki.

W piątek nie będzie mowy o sparingu. Obie ekipy zamierzają walczyć na całego, aby zdobyć punkty w eliminacjach do MŚ 2018. Jak więc nam szło z Rumunią, gdy trzeba było grać o coś? Były dwa takie spotkania, choć oficjalnie mówi się o trzech. Nie będziemy jednak na poważnie traktować meczu finałowego z 1988 roku (Turniej Izraela), w którym zremisowaliśmy 2:2.
Skupmy się na eliminacjach do mistrzostw Europy 1996. Nie awansowaliśmy na ten turniej. W Bukareszcie lepsi byli gospodarze (2:1). Trafienie dla naszej kadry zaliczył z rzutu karnego Andrzej Juskowiak. Nie udało nam się zrewanżować za tę porażkę. Kilka miesięcy później, w Zabrzu, padł bezbramkowy remis.

Jak wypadło ostatnie spotkanie Polaków z Rumunami? Bardzo dobrze! W lutym 2013 roku w Maladze pokonaliśmy naszych rywali w spotkaniu towarzyskim aż 4:1. Dwie bramki w tym meczu strzelił obecny kadrowicz - Łukasz Teodorczyk. Nie mamy nic przeciwko, żeby w piątek 11 listopada powtórzył ten wyczyn!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: