SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Jakub Błaszczykowski doceniony przez... dzieci! Został Kawalerem Orderu Uśmiechu

Jakub Błaszczykowski doceniony przez... dzieci! Został Kawalerem Orderu Uśmiechu

04.11.2016, godz. 16:51
Jakub Błaszczykowski
foto: Super Express

Jakub Błaszczykowski to nie tylko świetny piłkarz, lecz także wielki człowiek. Pomocnik reprezentacji Polski i VfL Wolfsburg jako dziecko przeżył osobisty dramat, gdy jego ojciec zabił mamę piłkarza. To sprawiło, że "Błaszczu" stał się bardzo wartościowym dorosłym mężczyzną. Jego zachowanie doceniają dzieci, dzięki którym został właśnie Kawalarem Orderu Uśmiechu.

Jakub Błaszczykowski słynie ze swojego serca. Kiedyś przekazał 250 tysięcy złotych na leczenie chorego Dominika, często odwiedza szkoły i wspiera biednych nie tylko finansowo, lecz także swoją obecnością. Dzieci z kliniki Transplantacji Szpiku we Wrocławiu, Domu Dziecka w Kłobucku, Placówki opiekuńczej w Krzepicach, szkoły podstawowej w Opolu czy Placówki Interwencyjnej w Głubczycach postanowiły odwdzięczyć się reprezentantowi Polski. Skierowały wniosek o nadanie mu tytułu Kawalera Orderu Uśmiechu. "To nasz Kuba, na którego zawsze możemy liczyć. Nie tylko finansowo" - napisały w prośbie.

Członkowie Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu nie mieli więc wyjścia i pozytywnie rozpatrzyli wniosek. W uzasadnieniu z jesienno-zimowego zebrania napisano: "Jakub Błaszczykowski to wybitny polski piłkarz oraz darczyńca akcji charytatywnych, założyciel fundacji, aktywnie uczestniczący w życiu dzieci chorych i opuszczonych".

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: