SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Jakub Błaszczykowski przed meczem Rumunia - Polska: Ten dzień to dodatkowa mobilizacja

Jakub Błaszczykowski przed meczem Rumunia - Polska: Ten dzień to dodatkowa mobilizacja

11.11.2016, godz. 13:00
Kuba Błaszczykowski, Polska - Armenia, el. MŚ 2018
foto: EAST NEWS

Na 11 listopada przypada w Polsce Święto Niepodległości. Tym razem w obchodach nie weźmie udział żaden z reprezentantów piłkarskiej reprezentacji naszego kraju. Tego dnia biało-czerwoni zagrają bowiem bardzo ważny mecz w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Jeden z liderów zespołu Adama Nawałki - Jakub Błaszczykowski - stwierdził jasno, że taka data wyzwoli w drużynie dodatkowe pokłady mobilizacji.

Jakub Błaszczykowski nie ma wątpliwości, że w piątek podczas meczu Rumunia - Polska naszej reprezentacji nie zabraknie motywacji do zdobycia kolejnych trzech punktów na drodze do rosyjskiego mundialu, który odbędzie się za dwa lata. - To dla nas bardzo ważna data. Takie święto całego naszego kraju sprawi, że motywacja będzie podwójna. Chociaż jak patrzę na chłopaków, to mam wrażenie, że jesteśmy już maksymalnie zmobilizowani. Jesteśmy profesjonalistami - wyjaśnił "Błaszczu".

Jeden z liderów biało-czerwonych na konferencji prasowej zabrał również głos na temat najbliższego przeciwnika naszej drużyny narodowej. - Rumunia to bardzo groźny przeciwnik. Nasi rywale pokazali na Euro we Francji, że tworzą kolektyw, mają mocną drużynę i potrafią wyprowadzać groźne kontrataki. Ale my mamy swój plan na ten mecz i jeśli wszystko będzie funkcjonowało według naszych założeń, to jestem spokojny o wynik - podkreślił piłkarz VfL Wolfsburg.

Mecz Rumunia - Polska odbędzie się w piątek 11 listopada. Początek rywalizacji w Bukareszcie zaplanowano na godzinę 20:45. Relacja NA ŻYWO w INTERNECIE z meczu Rumunia - Polska na sport.se.pl!

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: