SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Jan Tomaszewski: W kadrze tak dalej być nie może!

Jan Tomaszewski: W kadrze tak dalej być nie może!

15.10.2016, godz. 08:02
tomaszewski jan
foto: Super Express TV

Jan Tomaszewski (68 l.) jest zaniepokojony tym, co się dzieje w kadrze. Legendarny bramkarz uważa, że wobec piłkarzy, którzy pozwolili sobie na imprezowanie na ostatnim zgrupowaniu powinny być wyciągnięte konsekwencje, ale zmian domaga się również w kwestii taktyki. A w starciu o stołek prezesa PZPN  kibicuje Bońkowi.

„Super Express”:  - Co powinien zrobić Adam Nawałka? Na kadrze dzieją się niedobre rzeczy…

Jan Tomaszewski: - Tak dalej być nie może. Jeśli piłkarze nadużyli zaufanie trenera, to powinni ponieść bardzo surowe konsekwencje.

- Co pan przez to rozumie? Pożegnanie z kadrą na zawsze?

- Nie no, nie stosujmy piłkarskiej kary śmierci. Zawodnik złapany na piciu nie powinien dostać powołania na kolejny mecz. To takie poważne ostrzeżenie, ale każdy zasługuje na drugą szansę.

- Sęk w tym, że w gronie biesiadników był też, z tego co słychać, recydywista pod tym względem…

- Wtedy to już nie ma zmiłuj się. Jeśli to recydywa, to takiego gracza powinniśmy pożegnać na zawsze.

- Pan jest zaskoczony  tymi doniesieniami?

- Jestem smutny. Ta kadra to dla piłkarzy NOBILITACJA. Dzięki Bońkowi, Nawałce i Lewandowskiemu być w tej drużynie to duma i zaszczyt. A jeśli ktoś do tego nie dorósł, nie potrafi się zachować przez kilka dni godnie, to… Takich piłkarzy nie potrzebujemy.

- Pojawia się też pytanie, czy Nawałka nie pozwala za wiele. Wokół piłkarzy w hotelu ciągle kręcą się żony, narzeczone, dziewczyny, znajomi. Tak to powinno wyglądać?

- Moim zdaniem to nie jest problem. Bo w klubach jest przecież na co dzień tak samo. Chodzi mi o to, że jeżeli piłkarz gra w sobotę mecz, to z reguły do piątku jest w domu i nic złego się nie dzieje. Natomiast uważam, że potrzebne są zmiany na boisku.

- W jakim sensie?

- Dzieje się coś niedobrego. Bo jeśli wygrywamy z Kazachstanem 2:0, a ostatecznie przegrywamy mecz – bo dla mnie 2:2 w tych okolicznościach to porażka – a potem wygrywamy 3:0 z Danią i ledwie ratujemy zwycięstwo, to coś  jest nie tak. Adasiowi Nawałce świetnie udało się zresetować po EURO Lewandowskiego, a teraz musi to zrobić z pozostałymi piłkarzami. I jak najszybciej wrócić do ustawienia z dwoma defensywnymi pomocnikami. Zieliński nie może grać z Krychowiakiem. Jeśli „Zielek” będzie ustawiony za „Lewym”, to Krychowiak potrzebuje Mączyńskiego lub Jodłowca.

- Za dwa tygodnie wybory. Boniek czy Wojciechowski?

- Szanuję pana Wojciechowskiego, ale na razie skupia się tylko na demolce, czyli atakowaniu Bońka. Wolałbym, żeby przedstawił pozytywny plan. A Boniek? Dzięki niemu PZPN przestał być synonimem obciachu. I gdy idę na mecz, mając znaczek PZPN w marynarce, to już nie muszę się wstydzić…

autor: Rozmawiał Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: