SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Jest nowy ranking FIFA. Historyczny awans polskiej reprezentacji

Jest nowy ranking FIFA. Historyczny awans polskiej reprezentacji

06.07.2017, godz. 10:20
BOSKI LEWANDOWSKI.
Mecz Polska - Rumunia. foto: Super Express

W najnowszycm rankingu FIFA, opublikowanym 6 lipca przez piłkarską federację, reprezentacja Polski zajmuje wysokie 6. miejsce. To historyczny sukces polskiej piłki. Jeszcze nigdy w historii nie zajmowaliśmy tak wysokiej lokaty w światowym zestawieniu. Na czele rankingu uplasowali się Niemcy, przed Brazylią i Argentyną.

Tak dobrze jeszcze nie było! Parę lat temu poniewieraliśmy się w drugiej połowie setki rankingu FIFA, a teraz znajdujemy się w absolutnej czołówce. Awansowaliśmy z dziesiątej lokaty na szóstą, notując historyczny wynik. Polska piłka nigdy nie miała większych powodów do dumy. Przed nami znajdują się tylko reprezentacje Niemiec, Brazylii, Argentyny, Portugalii i Szwajcarii. Tuż za naszymi plecami jest kadra Chile. Wyprzedzamy m. in. takie potęgi jak Hiszpanię, Anglię, czy Włochy.

Daleko za naszymi plecami znajdują się nasi eliminacyjni rywale. Rumuni zostali sklasyfikowani na 42. miejscu, Duńczycy na 47. Armenia zajmuje 73. lokatę, a Kazachstan uplasował się 33 pozycje niżej od niej. Kolejne notowanie rankingu już 10 sierpnia. Kto wie, może uda się wskoczyć do pierwszej piątki? Strata jest niewielka.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: