SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja "To już nie to samo Arczi". Emocjonalny SMS Sławomira Peszki do Boruca

"To już nie to samo Arczi". Emocjonalny SMS Sławomira Peszki do Boruca

04.03.2017, godz. 08:08
Kamil Glik, Sławomir Peszko, Artur Boruc, spacer, La Baule
Kamil Glik, Sławomir Peszko, Artur Boruc na spacerze po La Baule foto: Super Express

Rezygnacja z występów w reprezentacji Polski Artura Boruca była dla wszystkich sporym zaskoczeniem. Szok przeżyli także koledzy bramkarza z kadry Adama Nawałki. Sławomir Peszko opowiedział, jak bardzo wstrząsnęła nim decyzja Boruca i przyznał, że reprezentacja bez „Króla Artura” już nie będzie taką samą. Z resztą powiedział to golkiperowi w SMS-ie.

Kiedy całą Polskę obiegła informacja, że Artur Boruc już nie zagra z orzełkiem na piersi, dla wielu była to nie lada niespodzianka. Nikt nie spodziewał się takiej decyzji i nikt nie był specjalnie przygotowany na odejście Boruca. Polscy kadrowicze zareagowali błyskawicznie i na portalach społecznościowych publikowali swoje zdjęcia z bramkarzem, dziękując mu za wszystko, co zrobił dla reprezentacji Polski. Zrobili to m. in. Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, czy Sebastian Mila. Kilka dni po ujawnieniu decyzji Boruca, Sławomir Peszko w rozmowie z jednym z portali sportowych wyznał, co czuł, kiedy dowiedział się, że na kolejnych zgrupowaniach nie pojawi się Artur Boruc.

- Wysłałem mu SMS-a, że teraz będzie smutno. Odparł, żebym się nie martwił, że wpadnie w odwiedziny – wspomina „Peszkin”.

Pomocnik Lechii Gdańsk emocjonalnie odpisał jeszcze Borucowi: „To już nie to samo Arczi”. Według Peszki reakcje jego kolegów z kadry pokazały, że odchodzi ktoś ważny. Piłkarz stwierdził, że nawet jeśli Boruc nie grał w podstawowej jedenastce lub wchodził w sparingach tylko na połówkę – zawsze był ważną częścią zespołu. Przyczyn rezygnacji Boruca upatruje w ostatnich miesiącach, kiedy zrzucono na niego odpowiedzialność za aferę alkoholową. Według Sławomira Peszki, Boruc był niewinny i niesłusznie w mediach kojarzono go z tym incydentem.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: