SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Kadra trenuje, a Kamil Glik ciężko pracuje na Mazurach [GALERIA]

Kadra trenuje, a Kamil Glik ciężko pracuje na Mazurach [GALERIA]

02.06.2017, godz. 06:50
Kamil Glik_1pub
foto:

Podczas gdy część kadrowiczów trenuje już w Warszawie pod okiem selekcjonera Adama Nawałki, Kamil Glik (29 l.) odpoczywa na Mazurach. Obrońca Monaco i świeżo upieczony mistrz Francji nie może zagrać z Rumunią (10 czerwca), dlatego ma więcej czasu, by naładować akumulatory przed nowym sezonem.

Polski obrońca najpierw przez kilka dni świętował z przyjaciółmi mistrzostwo Francji, a teraz zabrał rodzinę na Mazury. Glik, podobnie jak rok temu, odwiedził domek pod Mikołajkami, gdzie uwielbia spędzać czas. Reprezentant Polski szaleje po mazurskich jeziorach na skuterze wodnym, biega (w portalach społecznościowych pochwalił się, że 8 km przebiegł w 40 minut), ale ma też obowiązki - rąbie drewno i dba o komfort wczasowiczów.

Glik nie zagra z Rumunią z powodu nadmiaru żółtych kartek, ale wypoczynek z pewnością mu się przyda. Jak obliczył CIES Football Observatory, nasz obrońca znalazł się w "10" zestawienia najwięcej grających zawodników w Europie. Polak znalazł się na 5. miejscu (5190 rozegranych minut), zaś najbardziej "zapracowanym" piłkarzem z pięciu najmocniejszych europejskich lig jest Antoine Griezmann z Atletico (5454 minut).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: