SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Kamil Glik jest uwielbiany w AS Monaco! Znów wybrano go piłkarzem miesiąca

Kamil Glik jest uwielbiany w AS Monaco! Znów wybrano go piłkarzem miesiąca

08.11.2016, godz. 21:04
Kamil Glik, AS Monaco
Kamil Glik cieszy się po zdobyciu bramki wyrównującej w meczu AS Monaco - Bayer Leverkusen 1-1 foto: EAST NEWS

Kamil Glik zaliczył kolejny, rewelacyjny okres w barwach AS Monaco. Nic dziwnego, że kibice tego klubu już drugi raz z rzędu wybrali go piłkarzem miesiąca! 28-latek był praktycznie bezbłędny w październiku. Do świetnej gry w obronie dorzucił także gola.

Kamil Glik już we wrześniu był wybrany piłkarzem miesiąca AS Monaco. Wtedy zdobył aż 89 procent głosów kibiców! W październiku ten wynik nie był już tak okazały, ale ponownie z dość dużym zapasem zwyciężył w plebiscycie (48 procent). Drugi był ofensywny pomocnik Bernardo Silva, który w sondzie na zawodnika miesiąca stracił do Polaka aż 30 procent głosów. Czym Glik zasłużył sobie na kolejne wyróżnienie?

Przede wszystkim kapitalnie dyrygował obroną, często zachowując czyste konto. Dodatkowo, w ostatnim ligowym meczu w październiku przeciwko Saint-Etienne, strzelił ważną bramkę. Łącznie ma już trzy gole w Ligue 1! Zawstydza niektórych napastników. Miejmy nadzieję, że Glik zdoła utrzymać wysoką formę do samego końca sezonu. Być może zostanie mistrzem Francji?

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: