SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Kamil Glik pomógł sfinansować budowę boiska w Jastrzębiu

Kamil Glik pomógł sfinansować budowę boiska w Jastrzębiu

12.05.2017, godz. 18:15
Kamil Glik, AS Monaco
Radamel Falcao, Kamil Glik i Nabil Dirar cieszą się po bramce w meczu BVB - AS Monaco 2-3 foto: EAST NEWS

Kamil Glik to nie tylko świetny piłkarz. Reprezentant Polski nie zapomina skąd pochodzi. Przed dwoma laty zainicjował modernizację boiska na osiedlu, na którym w dzieciństwie uganiał się za piłką. I teraz widoczne są efekty jego akcji, bo budowa boiska jest już na finiszu. O postępach w pracach poinformował "Dziennik Zachodni".

Kamil Glik ma za sobą sezon życia. Z AS Monaco awansował do półfinału Ligi Mistrzów, a teraz jest o krok od wywalczenia mistrzostwa Francji. Reprezentant Polski został doceniony, bo znalazł się w najlepszej jedenastce rozgrywek francuskiej Ligue 1. Takiego go znamy z boiska. Udziela się także poza nim.

Stoper biało-czerwonych pochodzi z Górnego Ślaska. Dorastał w Jastrzębiu Zdroju na osiedlu "Przyjaźn". I to właśnie tam, jak większość równieśników zaczął kopać piłkę. Jak informuje "Dziennik Zachodni" na ukończeniu jest budowa boiska przy ulicy Moniuszki. Glik przeznaczył na ten cel 150 tys. zł. Pozostałe środki pochodzą z Ministerstwa Sportu (155 tys. zł) i budżetu miasta Jastrzębie (361 tys. zł). Najważniejsze, że młodzież będzie miała, gdzie aktywnie spędzać czas. Obok boiska zamontowano m.in. urządzenia do ćwiczeń siłowych.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: