SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Karol Linetty po odpadnięciu z Euro U-21: Nie byliśmy najgorszą drużyną turnieju

Karol Linetty po odpadnięciu z Euro U-21: Nie byliśmy najgorszą drużyną turnieju

23.06.2017, godz. 07:22
Karol Linetty w meczu Euro U-21 Polska - Anglia
Karol Linetty w meczu Euro U-21 Polska - Anglia foto: CYFRA SPORT

Karol Linetty nie był w dobrym nastroju po meczu Polska - Anglia na młodzieżowych mistrzostwach Europy. On i jego koledzy z kadry zaprezentowali się bardzo słabo i zasłużenie odpadli z turnieju. Pomocnik występujący w dorosłej reprezentacji Polski nie zgodził się jednak z opinią, że biało-czerwoni tworzyli najsłabszą drużynę na Euro U-21. Niestety, trudno mu przyznać rację. Wystarczy spojrzeć na tabelę.

Młodzieżowa reprezentacja Polski miała walczyć na Euro U-21 o medale, a skończyło się na blamażu i odpadnięciu z turnieju już w fazie grupowej. Biało-czerwoni byli najsłabszą drużyną w grupie A i zdaniem wielu najgorszą ekipą całego turnieju. MME Polacy zakończyli z dorobkiem jednego punktu. W ostatniej serii gier zaliczyli przykrą porażkę z Anglikami (0:3). - Pokazali klasę. Nie pozwolili nam praktycznie na nic. Nie mieliśmy żadnej okazji do strzelenia gola, zagraliśmy bardzo słabo - mówił o spotkaniu z Anglią lider naszego zespołu Karol Linetty.

Pomocnik dodał jednak, że jego zdaniem Polska nie była najsłabszą drużyną turnieju. Choć mecz z Anglią naszym nie wyszedł, to zdaniem pomocnika spotkania ze Słowacją i Szwecją były w naszym wykonaniu na odpowiednim poziomie. - Nie zgodzę się z opinią, że byliśmy najsłabszym zespołem na tym turnieju. W pierwszych dwóch meczach pokazaliśmy dobrą piłkę. Niestety, rywale wykorzystywali nasze słabsze momenty, a my mieliśmy też sporo niewykorzystanych okazji. Niewiele brakowało nam do zwycięstw, które być może zmieniłby opinie o naszej postawie - kontynuował Linetty.

Karol Linetty jako jeden z nielicznych polskich piłkarzy zagrał na dobrym poziomie. Jednak był wyjątkiem od reguły. Reszta naszych gwiazd zawaliła turniej na całej linii, za co przede wszystkim odpowiedzialny jest trener Marcin Dorna. Czy zrezygnuje z posady szkoleniowca kadry U-21?

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: