SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna reprezentacja Legendarny piłkarz reprezentacji Polski zakończył karierę

Legendarny piłkarz reprezentacji Polski zakończył karierę

03.05.2017, godz. 16:08
Bogusław Saganowski
foto: CYFRA SPORT

Bogusław Saganowski zakończył karierę. Legendarny piłkarz reprezentacji Polski w beach soccerze postanowił odejść na emeryturę po ostatnim meczu naszej kadry na mistrzostwach świata w Nassau przeciwko Tahiti (4:8). 40-latek został przez kolegów pożegnany szpalerem, a jego wieloletnią karierę doceniła nawet FIFA.

Mistrzostwa świata w beach soccerze w Nassau były ostatnim wielkim turniejem dla Bogusława Saganowskiego. Reprezentacja Polski odpadła z rywalizacji już po fazie grupowej, a kończący wieloletnią karierę mecz słynny 40-latek rozegrał przeciwko wicemistrzom globu - zespołowi Tahiti. Biało-czerwoni przegrali 4:8 i pożegnali się z imprezą, a dodatkowo ze swoim wieloletnim liderem i chyba najsłynniejszym polskim zawodnikiem beach soccera.

Saganowski został przez kolegów pożegnany szpalerem i owacją, a za popularyzację tej dyscypliny w kraju i na świecie podziękowała mu nawet FIFA, która na oficjalnym profilu na Twitterze opublikowała zdjęcie z ostatniego meczu 40-latka i życzyła mu wszystkiego dobrego w przyszłości.

Łodzianin był przez lata najpopularniejszym polskim zawodnikiem beach soccera. W meczach reprezentacji wielokrotnie popisywał się swoją najgroźniejszą bronią - strzałami z przewrotki - którą straszył też rywali na trwających mistrzostwach świata. Na turnieju zdobył cztery bramki (dwie przeciwko Japonii i dwie przeciwko Brazylii).

Choć w beach soccerze oficjalne statystyki występów nie są prowadzone, jakiś czas temu w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Saganowski szacował, że w reprezentacji rozegrał około 270 meczów, w których strzelił ponad 350 bramek. Odchodzi więc prawdziwa legenda tej dyscypliny w Polsce.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: