SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Legendarny piłkarz reprezentacji Polski zakończył karierę

Legendarny piłkarz reprezentacji Polski zakończył karierę

03.05.2017, godz. 16:08
Bogusław Saganowski
foto: CYFRA SPORT

Bogusław Saganowski zakończył karierę. Legendarny piłkarz reprezentacji Polski w beach soccerze postanowił odejść na emeryturę po ostatnim meczu naszej kadry na mistrzostwach świata w Nassau przeciwko Tahiti (4:8). 40-latek został przez kolegów pożegnany szpalerem, a jego wieloletnią karierę doceniła nawet FIFA.

Mistrzostwa świata w beach soccerze w Nassau były ostatnim wielkim turniejem dla Bogusława Saganowskiego. Reprezentacja Polski odpadła z rywalizacji już po fazie grupowej, a kończący wieloletnią karierę mecz słynny 40-latek rozegrał przeciwko wicemistrzom globu - zespołowi Tahiti. Biało-czerwoni przegrali 4:8 i pożegnali się z imprezą, a dodatkowo ze swoim wieloletnim liderem i chyba najsłynniejszym polskim zawodnikiem beach soccera.

Saganowski został przez kolegów pożegnany szpalerem i owacją, a za popularyzację tej dyscypliny w kraju i na świecie podziękowała mu nawet FIFA, która na oficjalnym profilu na Twitterze opublikowała zdjęcie z ostatniego meczu 40-latka i życzyła mu wszystkiego dobrego w przyszłości.

Łodzianin był przez lata najpopularniejszym polskim zawodnikiem beach soccera. W meczach reprezentacji wielokrotnie popisywał się swoją najgroźniejszą bronią - strzałami z przewrotki - którą straszył też rywali na trwających mistrzostwach świata. Na turnieju zdobył cztery bramki (dwie przeciwko Japonii i dwie przeciwko Brazylii).

Choć w beach soccerze oficjalne statystyki występów nie są prowadzone, jakiś czas temu w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Saganowski szacował, że w reprezentacji rozegrał około 270 meczów, w których strzelił ponad 350 bramek. Odchodzi więc prawdziwa legenda tej dyscypliny w Polsce.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: