SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Łukasz Piszczek pamięta o małej ojczyźnie. Chce założyć szkółkę i fundację

Łukasz Piszczek pamięta o małej ojczyźnie. Chce założyć szkółkę i fundację

31.12.2016, godz. 08:33
Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek foto: EAST NEWS

Łukasz Piszczek nie zapomina o swojej małej ojczyźnie. Obrońca reprezentacji Polski i Borussii Dortmund wziął udział w ostatniej sesji Rady Gminy w Goczałkowicach-Zdroju. "Piszczu" nie był tam tylko gościem. Piłkarz zaprezentował plany, które robią wrażenie. Piszczek chce otworzyć akademię w rodzinnej miejscowości.

- Do powstania akademii jest niezbędna baza sportowa, którą chcielibyśmy tutaj zbudować. Jestem w trakcie powoływania fundacji mojego imienia, która ten cel będzie realizować. Mamy świadomość tego, że gmina nie jest wstanie współfinansować tej inwestycji. Całość finansowania będzie spoczywać na fundacji - powiedział Łukasz Piszczek na sesji Rady Gminy w Goczałkowicach-Zdroju. Słowa reprezentanta Polski cytował "Dziennik Zachodni".

Gabriela Placha, wójt rodzinnej gminy zawodnika Borussii Dortmund, nie ukrywała radości z obecności takiego gościa. Jest także zadowolona z zapału "Piszcza", który chciałby, żeby w szkółce trenowały dzieci z Goczałkowic-Zdroju i okolic. Na razie włodarz gminy nie chce jednak zapeszać. - Mimo determinacji pana Łukasza, nie możemy jeszcze mówić o szczegółach i konkretnych kwotach. Wciąż jesteśmy w fazie wstępnej, gdzie wszystko ewoluuje - wyjaśniła Gabriela Placha.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: