SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna reprezentacja Mariusz Stępiński przeniesie się do Belgii? RSC Anderlecht mocno zainteresowany

Mariusz Stępiński przeniesie się do Belgii? RSC Anderlecht mocno zainteresowany

30.07.2016, godz. 18:40
Mariusz Stępiński
Mariusz Stępiński cieszy się po bramce w meczu Lech Poznań - Górnik Zabrze (2-2) foto: Super Express

Mariusz Stępiński trafił na transferowy radar belgijskiego RSC Anderlecht - informuje tamtejszy dziennik "Het Nieuwsblad". Ekipa Rene Weilera ma spory problem z napastnikami i musi się wzmocnić w letnim okienku transferowym. Zdecyduje się na polskiego napastnika, czy są to czyste spekulacje?

Trudno stwierdzić, czy dziennikarze "Het Nieuwsblad" mają rzetelne informacje, ale zainteresowanie Anderlechtu Stępińskim wydaje się mocno prawdopodobne. Przede wszystkim dlatego, że to skuteczny i młody napastnik, który będzie tylko lepszy. Po drugie, klub z Belgii nie ma komfortu wyboru, jeśli chodzi o przednią formację. W obecnej kadrze podstawowy snajper Stefano Okaki opuści początek sezonu przez... nadwagę. Został zesłany do zespołu rezerw a jeśli wróci do formy, pewnie i tak zostanie sprzedany. - W związku z tą sytuacją mamy tylko jednego doświadczonego snajpera, Idrysę Syllę - mówił dyrektor sportowy Anderlechtu Herman Van Holsbeck.

Stępiński jest jednym z najlepszych napastników młodego pokolenia w Europie i coś nam się wydaje, że gdy dany klub zdecyduje się na zakontraktowanie snajpera Ruchu, będzie miał z niego mnóstwo pożytku. Po Robercie Lewandowskim i Arkadiuszu Miliku jest to trzeci najlepszy napastnik w reprezentacji Polski. W lidze także się wyróżnia. W nowym sezonie Ekstraklasy z przytupem otworzył swoje konto bramkowe.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: