SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Ministerstwo Rozwoju poinformowało dlaczego Robert Lewandowski odmówił rządowi

Ministerstwo Rozwoju poinformowało dlaczego Robert Lewandowski odmówił rządowi

07.03.2017, godz. 21:27
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski cieszy sie po bramce w meczu Bayern Munachium - Schalke 04 3-0 foto:

Informacja o tym, że Robert Lewandowski odmówił współpracy z polskim rządem na Targach Hanowerskich, mocno poruszyła kibiców. Sprawę wyjaśniło już Ministerstwo Rozwoju. Resort potwierdził, że strony zasiadły do wstępnych rozmów, ale nie osiągnęły porozumienia. Wiemy dlaczego!

Robert Lewandowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych Polaków za granicami naszego kraju. Kapitan drużyny narodowej znajduje się w ścisłej czołówce napastników świata. Jego wartość marketingowa jest ogromna. Co roku zarabia miliony na kontraktach reklamowych. Nic dziwnego, że współpracę z "Lewym" chciało nawiązać Ministerstwo Rozwoju, które w kwietniu będzie promowało nasz kraj na Targach Hanowerskich. "Obecnie trwają przygotowania oprawy tej uroczystości. Jedną z rozważanych koncepcji było zaangażowanie w to wydarzenie Pana Roberta Lewandowskiego, wybitnego polskiego sportowca, rozpoznawalnego nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie" - napisała w oświadczeniu Monika Ociepka z Departamentu Komunikacji resortu, zamieszczonym na portalu sportowefakty.wp.pl.

Wiadomo także, że obie strony siadły do wstępnych rozmów. Zakończyły się one fiaskiem. Dlaczego? Tak wytłumaczyła to Ociepka: "Odbyły się wstępne rozmowy z jego menedżerem, który poinformował, że udział Pana Roberta Lewandowskiego w ceremonii otwarcia targów nie będzie możliwy ze względu na jego zobowiązania zawodowe".

Jednocześnie zaznaczyła, że Robert Lewandowski nie miał być najważniejszą osobą w delegacji naszego kraju podczas niemieckiej wystawy. "Nie było natomiast rozmów o tym, jakoby Pan Robert Lewandowski miał zostać <<twarzą>> polskiej delegacji czy też ambasadorem udziału Polski w targach Hannover Messe 2017. Nie ma też rozmów na ten temat z innymi osobami" - poinformowała.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: