SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2017: Na tych stadionach zagrają piłkarze! [ZDJĘCIA]

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2017: Na tych stadionach zagrają piłkarze! [ZDJĘCIA]

16.11.2016, godz. 13:03
Arena Lublin
Arena Lublin foto:

Już w czerwcu 2017 roku w Polsce odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Biało-czerwoni jako gospodarze mają pewny udział w turnieju, a poza nimi zagra na nim też 11 innych reprezentacji. UEFA wstępnie wyznaczyła sześć stadionów, na których toczyć się bedą zmagania, a są to obiekty w Gdyni, Bydgoszczy, Krakowie, Tychach, Lublinie i Kielcach.

30 grudnia 2015 roku UEFA wyznaczyła wstępnie sześć stadionów, na których mają rozegrać się trwające w dniach 16-30 czerwca 2017 roku Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Są to: Stadion GOSiR w Gdyni (obiekt Arki Gdynia), Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy (Zawisza Bydgoszcz), Arena Lublin (Motor Lublin, Górnik Łęczna), Kolporter Arena w Kielcach (Korona Kielce), Stadion Cracovii w Krakowie oraz Stadion Miejski w Tychach (GKS Tychy) .

Decyzja o ostatecznym zatwierdzeniu lub odrzuceniu kandydatury któregoś z miast zostanie podjęta podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA, ale pewnym jest już, że jeden z półfinałów zostanie rozegrany w Tychach, a drugi półfinał i finał w Krakowie.

Największą pojemność ma stadion w Bydgoszczy (ponad 20 tys. widzów), na pozostałe obiekty wejść może ok. 15 tys. kibiców.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: