SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja MME 2017: Duże wzmocnienie Polski. Karol Linetty chce grać w kadrze U-21!

MME 2017: Duże wzmocnienie Polski. Karol Linetty chce grać w kadrze U-21!

09.05.2017, godz. 08:33
Karol Linetty, Polska, reprezentacja Polski, piłka nożna
foto: CYFRA SPORT

To bardzo dobre wieści dla reprezentacji Polski U-21 i jej selekcjonera Marcina Dorny. Pomocnik Sampdorii Genua Karol Linetty zadeklarował chęć gry na młodzieżowych mistrzostwach Europy 2017, które w czerwcu odbędą się w naszym kraju. - Jestem do dyspozycji trenera, jeśli tylko otrzymam powołanie - powiedział były gracz Lecha Poznań cytowany przez "Łączy Nas Piłka".

Młodzieżowe Euro to bardzo prestiżowy turniej, a w tym roku przypadł w organizacji właśnie Polsce. Nic więc dziwnego, że w kadrze biało-czerwonych panuje najwyższa mobilizacja, by możliwie jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi kibicami. A mecze naszej kadry śledzić będzie komplet widzów, bo bilety na jej spotkania rozeszły się w ekspresowym tempie.

Na kilka tygodni przed startem imprezy najgłośniejszą sprawą związaną z udziałem polskiej drużyny w turnieju nie była jednak jej forma, a... ewentualny występ tych piłkarzy, który na co dzień są członkami kadry "A". Mowa tu o Arkadiuszu Miliku, Piotrze Zielińskim, Karolu Linettym i Bartoszu Kapustce. Najwięcej mówiło się o dwóch pierwszych, bo to właśnie oni mogli stać się prawdziwymi liderami reprezentacji i gwiazdami całego Euro, ale wciąż nie wiadomo, czy zdecydują się zagrać. Co innego jednak pozostała dwójka. Wcześniej chęć udziału w mistrzostwach deklarował Kapustka, który jest głodny gry po spędzonym w drugiej drużynie Leicester sezonie, a teraz to samo przyznał Linetty.

W weekend jego Sampdoria Genua mierzyła się z Lazio Rzym. Przegrała aż 3:7, ale Polak po raz pierwszy w karierze wpisał się na listę strzelców w meczu ligowym. Mecz z trybun oglądał prezes PZPN Zbigniew Boniek i postanowił wykorzystać tę okazję, by porozmawiać z piłkarzem o jego ewentualnym występie na MME 2017.

- Wiadomo, że od pewnego czasu gram dla pierwszej reprezentacji i marzę, tak jak moi wszyscy koledzy z kadry, o awansie do finałów mistrzostw świata w Rosji. Chciałbym jednak również pomóc naszej drużynie młodzieżowej podczas czerwcowych mistrzostw, które zostaną rozegrane w Polsce. Jestem do dyspozycji trenera Marcina Dorny, jeśli tylko otrzymam od niego powołanie - powiedział Linetty cytowany przez portal "Łączy Nas Piłka".

To dla selekcjonera młodzieżówki znakomita informacja, bo jej ostatnie sparingi przed turniejem nie napawały optymizmem. Biało-czerwoni przegrali 1:2 z Włochami i Czechami, a w ich grze wyraźnie brakowało jakości. Obecność w zespole Linettego może to zmienić.

MME 2017 rozpoczną się 16 czerwca. Polska w fazie grupowej zmierzy się ze Słowacją, Szwecją i Anglią.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: