SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Nawałka powołał kadrę na mecze z Rumunią i Słowenią. Imprezowicze dostali drugą szansę

Nawałka powołał kadrę na mecze z Rumunią i Słowenią. Imprezowicze dostali drugą szansę

03.11.2016, godz. 18:53
Łukasz Teodorczyk, Polska - Armenia, el. MŚ 2018
foto: EAST NEWS

Adam Nawałka podał nazwiska zawodników, którzy staną przed szansą gry w meczach z Rumunią i Słowenią w listopadzie. Wśród wybrańców są między innymi Łukasz Teodorczyk i Artur Boruc. To o tyle niespodziewane, że obaj podejrzani byli o imprezowanie na poprzednim zgrupowaniu. Selekcjoner miał ich odpowiednio ukarać, ale dał im drugą szansę.

Adam Nawałka na najbliższe zgrupowanie zaprosił dwudziestu siedmiu zawodników. Wśród nich znaleźli się oczywiście zawodnicy, stanowiący trzon reprezentacji, jak Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek, Grzegorz Krychowiak czy Jakub Błaszczykowski. W grupie nie ma oczywiście Arkadiusza Milika, który w rywalizacji z Danią upadł nieszczęśliwie i przeszedł operację rekonstrukcji wiązadeł. Snajper nie zagra przez najbliższe cztery miesiące.

Niespodzianki są trzy. Przed szansą debiutu w biało-czerwonych barwach stanie Jacek Góralski z Jagiellonii Białystok. Kolejne niespodziewane powołania trafiły do Łukasza Teodorczyka i Artura Boruca. Obaj piłkarze zamieszani byli w aferę alkoholową na poprzednim zgrupowaniu i zapowiadano, że zostaną ukarani przez selekcjonera. Najbliższy mecz w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2018 Polacy rozegrają na wyjeździe z Rumunią 11 listopada. Trzy dni później podopieczni Adama Nawałki towarzysko zmierzą się we Wrocławiu ze Słowenią.

Powołania do reprezentacji Polski na mecze z Rumunią i Słowenią:

Bramkarze: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny
Obrońcy: Thiago Cionek, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek, Maciej Rybus
Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Damian Dąbrowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński
Napastnicy: Robert Lewandowski, Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: