SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Oficjalnie: Polska na historycznym 11. miejscu w rankingu FIFA!

Oficjalnie: Polska na historycznym 11. miejscu w rankingu FIFA!

06.04.2017, godz. 10:14
Czarnogóra - Polska, reprezentacja Polski, piłka nożna
foto: CYFRA SPORT

Stało się to, o czym mówiono od kilkunastu dni - reprezentacja Polski awansowała na jedenaste miejsce w najnowszym rankingu FIFA! To najlepsza w historii lokata biało-czerwonych w tym zestawieniu. W czołówce też zaszła ważna zmiana - na pozycji lidera Brazylia zmieniła Argentynę.

Po wygranym przez reprezentację Polski meczu z Czarnogórą i kilku spotkaniach towarzyskich innych drużyn było wiadomo, że w najnowszym notowaniu FIFA biało-czerwoni awansują z dwunastej na jedenastą pozycję. I to stało się faktem! Światowa federacja piłkarska opublikowała kwietniowy ranking, w którym kadra Adama Nawałki zajmuje miejsce tuż za czołową "dziesiątką". A wyprzedza m.in. Chorwację, Anglię, Włochy czy Urugwaj!

Dla Polaków to najlepsze miejsce w historii. Była nawet szansa na dziesiątą lokatę i wyprzedzenie Hiszpanów, ale ci wygrali swój sparing z Francją. Zmiany zaszły też w czołówce klasyfikacji. Najważniejsza z nich to roszada na pozycji lidera, gdzie Brazylia zmieniła Argentynę. "Canarinhos" ostatnio są w wielkiej formie, wygrywają mecz za meczem i jako pierwsza reprezentacja awansowali na mistrzostwa świata 2018 w Rosji, a awans w rankingu to tylko wisienka na torcie.

Awans o dwie lokaty zanotowała Kolumbia, która obecnie jest piąta, z kolei o tyle samo miejsc (na siódme) spadła Belgia. Do czołowej "dziesiątki" wskoczyła zaś Szwajcaria.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: