SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Paweł Cibicki nie zjawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-21! Woli grać dla Szwecji?

Paweł Cibicki nie zjawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-21! Woli grać dla Szwecji?

30.08.2016, godz. 11:50
Paweł Cibicki, Malmo
Paweł Cibicki, Malmo foto: Eastnews

Pomimo rozmów z selekcjonerem kadry U-21 Paweł Cibicki nie zjawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Arłamowie. Młody piłkarz otrzymał jednocześnie powołanie do drużyny "Trzech Koron" i prawdopodobnie będzie grał dla Szwecji. Marcin Dorna zupełnie nie rozumie jego zachowania.

Paweł Cibicki w przeszłości występował już w młodzieżowej reprezentacji Polski. Tym razem otrzymał powołanie do kadry U-21 prowadzonej przez Marcina Dornę, która przygotowuje się do towarzyskiego spotkania z Węgrami. Jednak nie stawił się na zgrupowaniu w Arłamowie, gdzie przed Euro 2016 szlifowali formę biało-czerwoni prowadzeni przez Adama Nawałkę.

- Rozmawialiśmy z Pawłem i jego ojcem wielokrotnie. Ostatnio byłem nawet u Cibickiego w Szwecji i zapewnił, że chce grać do Polski i jeśli dostanie powołanie, na pewno stawi się na zgrupowaniu. Stało się jednak inaczej. Zawodnik bez podania żadnych przyczyn nie pojawił się w poniedziałek w Arłamowie - powiedział Dorna na łamach portalu laczynaspilka.pl.

Jednocześnie młody zawodnik otrzymał powołanie do reprezentacji Szwecji na mecze eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy przeciwko Chorwacji i Hiszpanii. - Polska czekała na decyzję i chciała, by Paweł kontynuował grę dla nich. On ma już kilka występów w polskich reprezentacjach młodzieżowych. Paweł postanowił jednak kilka dni temu, by grać dla Szwecji. Tu czuje się jak w domu. Ma też kilku bliskich przyjaciół w reprezentacji do lat 21. To nie była łatwa decyzja, ale Szwecja jest najlepszym wyborem dla niego - powiedział agent zawodnika na łamach dziennika "Aftonbladet".

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: