SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Polska - Dania. Pazdan i Krychowiak zmartwieniami Nawałki

Polska - Dania. Pazdan i Krychowiak zmartwieniami Nawałki

04.10.2016, godz. 14:00
Adam Nawałka
Adam Nawałka ogłosił szeroki skład na Euro 2016 foto: EAST NEWS

Adam Nawałka prawdopodobnie nie będzie miał do dyspozycji galowej jedenastki na mecz eliminacyjny do MŚ 2018 Polska - Dania. Michał Pazdan wciąż ma problemy z barkiem i wątpliwe, aby wyleczył się do soboty. Selekcjoner reprezentacji musi także zastanowić się nad Grzegorzem Krychowiakiem.

Michał Pazdan wraz z Kamilem Glikiem tworzyli na Euro 2016 podstawowy duet stoperów. Razem spisywali się znakomicie. Wystarczy powiedzieć, że podczas turnieju we Francji nasza drużyna nawet przez sekundę nie musiała gonić wyniku. Podobnie też było w pierwszym meczu eliminacyjnym do mundialu w Rosji, ale to mały powód do domu. Ze stanu 2:0 zrobiło się 2:2 i straciliśmy trzy punkty. W tym spotkaniu zabrakło jednak Pazdana na środku. Widać było, ile znaczy dla zespołu. Jeśli nie zdąży wyleczyć się do soboty, wyklarowała się dwójka kandydatów do zastępstwa: Igor Lewczuk oraz Paweł Dawidowicz.

Większym pewniakiem wydaje się pierwszy z nich. Lewczuk latem przeszedł do Bordeaux i natychmiast wskoczył do pierwszego zespołu. Chwalą go media i koledzy z drużyny. Trafiał nawet do najlepszej drużyny kolejki Ligue 1! Z kolei Dawidowicz jest wypożyczony z Benfiki do II-ligowego Bochum, gdzie również gra regularnie. Wydaje się jednak, że Nawałka postawi na Lewczuka, gdyż ten gra w silniejszej lidze i ma więcej doświadczenia. Jest 10 lat starszy od Dawidowicza.

Selekcjoner kadry musi także zastanowić się nad Grzegorzem Krychowiakiem. W pełni zdrowia jest naszym najlepszym pomocnikiem, ale Nawałka zawsze podkreśla, że u niego występują piłkarze, którzy regularnie występują w klubach. "Krycha" takim nie jest. W PSG wciąż walczy o pierwszy skład. Na przemian rozpoczyna mecze lub siedzi na ławce rezerwowych. Czy to powinno mieć jakiekolwiek znaczenie?

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: