SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Polska jest na 10. miejscu w rankingu FIFA, a będzie jeszcze wyżej!

Polska jest na 10. miejscu w rankingu FIFA, a będzie jeszcze wyżej!

01.06.2017, godz. 18:34
Robert Lewandowski, Czarnogóra - Polska, reprezentacja polski, piłka nożna
foto: CYFRA SPORT

Reprezentacja Polski z miesiąca na miesiąc bije kolejne rekordy. W czerwcowej edycji rankingu FIFA znalazła się na 10. miejscu, czyli najwyżej w historii. To jednak nie koniec wspinaczki biało-czerwonych na światowej liście najlepszych reprezentacji. Już wiadomo, że kolejna odsłona rankingu FIFA będzie jeszcze lepsza dla naszych. Wszystko zależy od meczu eliminacji MŚ 2018 z Rumunią.

Polska reprezentacja po raz pierwszy w historii znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych drużyn narodowych na świecie! W rankingu FIFA mamy tyle samo punktów co Hiszpania, a przed nami są już tylko ekipy ze ścisłego topu, takie jak Brazylia, Argentyna, Niemcy czy też Belgia. Jeśli kibice biało-czerwonych cieszyli się z 10. miejsca, to muszą się  przygotować na jeszcze większe świętowanie. Okazuje się, że jeśli Polska pokona Rumunię 10 czerwca na PGE Narodowym, w kolejnej odsłonie rankingu awansuje co najmniej na siódme miejsce. Mało tego - jeśli potkną się jeszcze inne reprezentacje, to możemy być nawet na 3. pozycji!

Co ciekawe, jak poinformował Przemysław Langier z onet.pl, w następnym rankingu FIFA Polska na pewno wyprzedzi Hiszpanię (obecnie są ex auequo na 10. miejscu), nawet przy porażce z Rumunią i dwóch wygranych byłych mistrzów świata. Zazwyczaj ta lista międzynarodowej federacji nie ma dużego znaczenia, ale przed mistrzostwami świata 2018 może się okazać bardzo pomocna dla Polaków. Jeśli w listopadzie będziemy w TOP7, to da nam to rozstawienie z pierwszego koszyka. Unikniemy gry z najlepszymi w fazie grupowej mundialu w Rosji.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: