SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Polska - Rumunia: Lewandowski może wyprzedzić Latę w klasyfikacji strzelców reprezentacji

Polska - Rumunia: Lewandowski może wyprzedzić Latę w klasyfikacji strzelców reprezentacji

10.06.2017, godz. 02:00
LEWANDOWSKI STRZELI TRZY GOLE RUMUNOM, POKONA LATĘ.
Mecz Polska - Rumunia. N/z: Vlad Chiriches, Robert Lewandowski.     foto: Super Express

To na niego liczymy najbardziej i mamy ku temu podstawy. Robert Lewandowski (29 l.) strzelał gole w 10 meczach eliminacyjnych z rzędu (licząc eliminacje do Euro 2016), dzisiejszy mecz z Rumunią może być tym 11. A jeśli ustrzeli hat tricka, wyprzedzi Grzegorza Latę (67 l.) w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii reprezentacji Polski.

Lewandowski w tej chwili ma na koncie 43 gole w kadrze (w 86 meczach). Wyprzedzają go tylko Lato (45 goli w 100 meczach) i Włodzimierz Lubański (48/75). Do wyrównania wyczynu Laty brakuje mu więc dwóch goli, a trzech - by samodzielnie zajmować drugie miejsce.

Lewandowski w końcówce sezonu długo zmagał się z uciążliwą kontuzją barku (opuścił przez nią jeden z meczów z Realem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów), ale przekonuje, że teraz jest już w pełni zdrowy i gotowy do walki z Rumunami.

- Dopiero po 3-4 meczach poczułem, że mogę normalnie funkcjonować. Dopiero w meczu z Wolfsburgiem było już OK, ale niestety w końcówce tego spotkania... znowu na niego upadłem, więc kolejny tydzień też był ciężki. Musiałem rehabilitować się, ciężko pracować, żeby bark wrócił do sprawności - mówi "Super Expressowi" Lewandowski.

Pomimo wysokiego zwycięstwa w Bukareszcie (3:0, dwa gole RL) Lewandowski uważa, że mecz na Narodowym będzie trudniejszy. Komplementuje defensywę rywali.

- Ostatnio zmienili system na piątkę z tyłu. Grają w dobrych drużynach, są to solidnie wyszkoleni technicznie zawodnicy. Trzeba będzie znaleźć na nich jakiś sposób - podkreśla Lewandowski, który stara się studzić hurraoptymistyczne nastroje polskich kibiców. - Nie możemy oczekiwać, że nasza reprezentacja, jadąc na mistrzostwa świata, będzie walczyła o medal. To byłoby za dużo powiedziane - zaznacza Lewandowski.

1. Włodzimierz Lubański - 48 goli

2. Grzegorz Lato - 45

3. Robert Lewandowski - 43

4. Kazimierz Deyna - 41

5. Ernest Pohl - 39

6. Andrzej Szarmach - 32

7. Gerard Cieślik - 27

8. Zbigniew Boniek - 24

9. Ernest Wilimowski - 21

10. Dariusz Dziekanowski - 20

i Euzebiusz Smolarek - 20

autor: Przemysław Ofiara zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: