Sport piłka nożna reprezentacja Polska - Słowenia 1:1. Rezerwowi bez szału. Pomogli "Teo" i starzy wyjadacze

Polska - Słowenia 1:1. Rezerwowi bez szału. Pomogli "Teo" i starzy wyjadacze

15.11.2016, godz. 08:40
Grzegorz Krychowiak, reprezentacja Polski, Polska - Słowenia

Polska zremisowała ze Słowenią 1:1 w meczu towarzyskim. Podopieczni Adama Nawałki chcieli z przytupem zakończyć zmagania w 2016 roku, ale zmiennicy i debiutanci nie spisali się na medal. Remis uratował bramkostrzelny Łukasz Teodorczyk, który wykorzystał wsparcie doświadczonego Jakuba Błaszczykowskiego. Kto jeszcze zasłużył na wyróżnienie?

W porównaniu do meczu eliminacji MŚ 2018 Rumunia - Polska Adam Nawałka dokonał aż ośmiu zmian w wyjściowym składzie. W bramce Boruc zastąpił Fabiańskiego. W obronie selekcjoner sprawdził formę rezerwowych Bereszyńskiego i Cionka. W linii pomocy zaczął Mączyński, a zadebiutował Góralski. Na skrzydłach szaleć mieli Wszołek z Kapustką. Wysuniętym napastnikiem został Teodorczyk, który zaliczył wejście smoka w Rumunii, dwukrotnie asystując Lewandowskiemu.

Jak eksperyment Nawałki sprawdził się ze Słowenią? Dość słabo. Szczególnie w pierwszej połowie nasi piłkarze zawodzili na całej linii. Nie potrafili sobie stworzyć żadnej okazji do zdobycia bramki. Zawiódł Grzegorz Krychowiak, który spotkanie rozpoczął z opaską kapitańską na ramieniu, a już w przerwie został zmieniony. Nawałka musiał reagować, gdyż przegrywaliśmy 0:1. W 24. minucie polska obrona zaspała przy stałym fragmencie gry. Artur Boruc był bez szans.

Po przerwie powoli wchodzili na boisko starzy wyjadacze w naszej kadrze, w tym Jakub Błaszczykowski. To on asystował w 80. minucie przy trafieniu Teodorczyka! Napastnik Anderlechtu jako jeden z nielicznych harował jak wół i zasłużył na bramkę. Jeśli ktoś wykorzystał swoją szansę w sparingu ze Słowenią, to był to właśnie "Teo", a także Bartosz Bereszyński, który godnie zastąpił Łukasza Piszczka.

Polska - Słowenia 1:1 (0:1)
Teodorczyk 80 - Mevlja 24

Polska: Boruc (46. Szczęsny) – Bereszyński, Pazdan, Cionek, Jędrzejczyk – Wszołek (66. Błaszczykowski), Krychowiak (46. Wilczek), Góralski (62. Zieliński), Mączyński (83. Dąbrowski), Kapustka (71. Grosicki) – Teodorczyk

Słowenia: Belec – Sikosek, Mevlja, Samardzić (46. Mlinar), Jović, Krhin, Verbić (65. Pihler), Zajc (46. Kronoveter), Kurtić, Omladić, Ilicić (54. Sporar)

Żółte kartki: Pazdan - Zajc, Krhin

KONIEC! Polska zremisowała ze Słowenią 1:1 i nie udało jej się zwycięstwem zakończyć zmagań w 2016 roku. Miejmy nadzieję, że to nie będzie zły znak na kolejny rok! My już dziękujemy za uwagę i życzymy dobrej nocy.

90' - Sędzia doliczył 3 minuty.

85' - Czas ucieka, a my szukamy zwycięskiego gola! Dobrze byłoby zakończyć ten 2016 rok z kadrą zwycięstwem!

Tak strzela król Anderlechtu!

83' - Drugi debiut w naszej drużynie. Damian Dąbrowski na boisku! Zastąpił Krzysztofa Mączyńskiego.

Bereszyński wypuścił w bój Błaszczykowskiego, ten zastawił się, spojrzał i idealnie podał do Teodorczyka. Nasz napastnik wiedział, co zrobić z piłką - wpakował ją do siatki!

80' - 1:1!!! TEODORCZYK!!!

78' - Dla tej licznej publiczności we Wrocławiu warto byłoby coś strzelić!

75' - Chwilami było lepiej w tej drugiej połowie, ale wciąż nasza gra stoi w miejscu. Najczęściej piłkę wymieniają obrońcy...

Szkoda tylko, że Kapustka nie skorzystał z tych minut od Nawałki. Nie mógł tym meczem przekonać do siebie selekcjonera.

71' - Kapustka ładnie teraz urwał się dwójce obrońców i wywalczył rzut wolny. To była jego ostatnia akcja w tym meczu. Za skrzydłowego Leicester wszedł Kamil Grosicki.

67' - Czwarta zmiana Nawałki. Witamy na placu Błaszczykowskiego! Zastąpił Wszołka.

65' - Lepszy okres gry Słoweńców, ale wciąż Szczęsny nie zmuszony do pierwszej interwencji. Niestety, bramkarz po drugiej stronie boiska również ma wakacje.

62' - Trzecia zmiana Nawałki. Za debiutanta Jacka Góralskiego, który spisał się solidnie, wchodzi ofensywny Piotr Zieliński. Może on ruszy grę kolegów!

60' - Kolejny kandydat do zmiany w naszej drużynie to Kapustka - nic mu dziś nie wychodzi. Już rozgrzewa się Grosicki.

57' - Problem polega na tym, że goście zamurowali się przed własnym polem karnym i ciężko znaleźć lukę w ich obronie. Przy okazji, trzeba uważać na groźne kontry.

53' - Ale już znacznie lepiej wygląda nasza gra. Niewidoczny Krychowiak nie spisał się dziś jako kapitan (teraz opaskę ma Szczęsny), natomiast Wilczek w zaledwie pięć minut potrafił wykreować znakomitą szansę.

50' - Najlepsza okazja dla Polaków! Wilczek kapitalnie znalazł Teodorczyka w polu karnym, ale ten niepotrzebnie przekładał piłkę na prawą nogę i cała akcja straciła tempo! Strzał snajpera Anderlechtu zatrzymał się na obrońcy.

47' - U Słoweńców Kronoveter zmienił Zajca.

46' - Dwie zmiany w naszym zespole. Szczęsny za Boruca, a Wilczek za Krychowiaka - czyli gramy na dwóch napastników.

46' - Druga połowa rozpoczęta.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Polacy grają słabo i zasłużenie przegrywają 0:1 do przerwy. Nawałka być może już przed drugą połową dokona pierwszych zmian, bo obecna drużyna mocno zawodzi.

Daleko mu do formy, chociażby z pierwszego meczu Euro 2016 przeciwko Irlandii Północnej:

42' - My, zamiast grać w piłkę, daliśmy się teraz złapać w pułapkę rywali, którzy starają się nas wybić z uderzenia faulami. Polacy także nieprzepisowo powstrzymują Słoweńców.

38' - Goście coraz pewnie poczynają sobie we Wrocławiu. Już nie tylko kontrują, a powoli przechodzą do ataku pozycyjnego, widząc niemoc Polaków. Musimy jeszcze podkręcić tempo przed przerwą!

35' - Wciąż gramy łatwo do przewidzenia, ale co ważniejsze, niedokładnie. Gdyby te dośrodkowania chociaż leciał na głowę Teodorczyka, to on mógłby powalczyć o piłkę w powietrzu. Trudno jednak od niego wymagać, że będzie skakał trzy metry w górę.

30' - Pierwsza żółta kartka w tym mecz dla Zajca. Znów nie udało nam się zaskoczyć gości dośrodkowaniem z rzutu wolnego.

28' - Biało-czerwoni natychmiast rzucili się do odrabiania strat, ale na razie czujny w bramce Belec.

Słoweniec zupełnie odpuszczony przez naszych obrońców. Taką grą nie przekonają do siebie Nawałki.

W przeciwieństwie do nas, Słoweńcy skutecznie wykorzystali rzut wolny. Mevlja sprytnym strzałem z pierwszej piłki pokonał Boruca, który nie przypilnował krótkiego rogu.

24' - Przegrywamy 0:1 ze Słowenią!

23' - Stałe fragmenty też nam nie idą. Mączyński zawodzi ze stojącej piłki. A szkoda, bo mamy kilku wysokich piłkarzy w polu karnym.

20' - Adam Nawałka podniósł się z ławki i słusznie pokrzykuje na swoich podopiecznych, którzy w ślamazarnym tempie biorą się za atakowanie rywala. Trzeba przyspieszyć grę!

Na razie szału nie ma...

16' - Teodorczyk wychodzi do podania, zgrywa piłkę i... akcja się kończy. Nasz napastnik nie jest w stanie szybko wbiec w pole karne, gdyż musi zbyt wysoko wychodzić do rozgrywania z kolegami.

13' - Nasi pomocnicy nie mają zbyt zaskakującego planu na Słoweńców. Długimi podaniami szukają Teodorczyka, ale ten jest pieczołowicie pilnowany. Przed chwilą udało mu się oddać strzał - lepiej o nim szybko zapomnieć.

8' - Na razie można wyróżnić debiutanta Jacka Góralskiego, który nie boi się odpowiedzialności i stara się rozprowadzać ataki Polaków. W destrukcji też radzi sobie przyzwoicie.

5' - Początek spotkania dobitnie oddaje towarzyski charakter. Piłka spokojnie i w wolnym tempie krąży między piłkarzami. Raz próbują Polacy, raz Słoweńcy. Czekamy na ciekawsze akcje.

1' - GRAMY!

Hymny narodowe za nami. Piłkarze gotowi. Czekamy tylko na sygnał sędziego.

Wolnych krzesełek brak! A tak kibice narzekali, że Lewandowski dostał wolne i zostali oszukani...

Piłkarze już są na murawie stadionu we Wrocławiu. Za chwilę zaczynamy!

Ciekawi nas, jak w roli kapitana poradzi sobie dziś Krychowiak? Ostatnio jego forma pozostawia wiele do życzenia. Widać, że rzadko grywa w klubie.

A tak gospodarze, czyli biało-czerwoni! Aż ośmiu zmian dokonał Nawałka w porównaniu do spotkania w Bukareszcie. W bramce Boruc zastąpił Fabiańskiego. W obronie selekcjoner sprawdzi formę rezerwowych Bereszyńskiego i Cionka. W linii pomocy zaczyna Mączyński, a debiutuje Góralski. Na skrzydłach tym razem szaleć będą Wszołek z Kapustką. Wysuniętym napastnikiem jest Teodorczyk, który zaliczył wejście smoka w Rumunii, dwukrotnie asystując Lewandowskiemu.