SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Polska - Słowenia: Historyczny Artur Boruc! Pobił ponad trzydziestoletni rekord

Polska - Słowenia: Historyczny Artur Boruc! Pobił ponad trzydziestoletni rekord

15.11.2016, godz. 17:41
Artur Boruc
Artur Boruc podczas meczu Polska - Szwajcaria (listopad 2014 roku) foto: cyfra plus

Wczorajsze spotkanie ze Słowenią było już 64. reprezentacyjnym występem Artura Boruca. Tym samym wyprzedził on legendarnego Jana Tomaszewskiego (63 mecze z orłem na piersi) i pobił rekord spotkań w narodowych barwach na pozycji bramkarza, który obowiązywał ponad trzydzieści lat!

Stało się. Rekord Jana Tomaszewskiego pobity. Od wczoraj to Artur Boruc jest najbardziej doświadczonym i najdłużej występującym bramkarzem w dziejach polskiej piłki.

Boruc debiutował w reprezentacji 28 kwietnia 2004 roku. Podczas Mistrzostw Świata 2006 młody golkiper zajął miejsce w wyjściowym składzie drużyny narodowej. Od tamtej pory jego talent rozkwitał coraz szybciej i niedługo potem stał się czołową postacią Celticu Glasgow i reprezentacji Polski, zastępując wielkiego Jerzego Dudka. Boruc reprezentował Polskę na MŚ 2006, Euro 2008 i Euro 2016. W jego talent nie wierzył jedynie Franciszek Smuda, co spowodowało prawie trzyletnią przerwę w reprezentacyjnej karierze. Niesamowite parady, skandale i późniejsze powroty na szczyt - tak możemy podsumować karierę wychowanka Pogoni Szczecin.

Dwanaście lat po debiucie w kadrze zawodnik Bournemouth pobił bramkarski rekord Tomaszewskiego. Przed nami Mistrzostwa Świata w Rosji, podczas których Boruc może "śrubować" swój historyczny wyczyn... jeśli Nawałka zdecyduje się na powołanie 36 latka, którego otaczają młodzi i zdolni konkurenci.

Gratulujemy i kibicujemy!

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: